SON DAKİKA: BAŞKAN ŞAHİN TELEKONFERANS İLE BASIN TOPLANTISI YAPTI! İŞTE BÜYÜKŞEHİR'İN EYLEM PLANI! GAZİANTEP'TE DE POZİTİF VAKA MEVCUT!

SON DAKİKA: BAŞKAN ŞAHİN TELEKONFERANS İLE BASIN TOPLANTISI YAPTI! İŞTE BÜYÜKŞEHİR'İN EYLEM PLANI! GAZİANTEP'TE DE POZİTİF VAKA MEVCUT!

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’teki yerel basın temsilcileri ile telekonferans aracılığıyla basın toplantısı düzenledi. Şahin, basın mensuplarına her şehirde olduğu gibi Gaziantep'te de pozitif korona virüs vakası olduğunu belirterek, sürece ilişkin eylem planlarını açıkladı.

Başkan Şahin’in basın toplantısından satır başları şöyle;

Gaziantep'te de korona virüs vakası var fakat Türkiye'nin ortalamasının altında.Testlerin burada yapılması önemli. Hızlı tanı kitleri de elimize ulaştı. Bu Gaziantep için çok önemli.

Pozitif vakaların yüzde 80'i yurt dışı bağlantılı. Yüzde 20'si ise onların temas çevresinden.

Tır şoförlerimizin hepsini karantinaya aldık. Özellikle İran’dan gelen şoför arkadaşlarımız karantinası için çok sıkı çalıştık. Riskleri azaltmak için en büyük tedbirler alındı. O yüzden düşük riskteyiz. Burada sürdürülebilirlik çok önemli.

Gaziantep’teki yerel basın temsilcileri, her zaman olduğu gibi bu süreçte de gözümüz kulağımız.

Belediye olarak her yıl Ramazan ayında dağıttığımız yardım paketlerini bu yıl Ramazan’dan önce dağıtacağız.

Evde olan her aileye satranç takımızı dağıtacağız.

Şehrin 5 giriş noktasında da vatandaşlarımızın sağlığı için ateş ölçer uygulaması başlattık. Toplamda 70 adet ateş ölçer alarak hizmete başladık.

Online ve belediye hizmetlerimizi bir çatı altında topladık. Vatandaşlarımızın evden çıkmadan kolayla işlemlerini gerçekleştirmesini amaçlıyoruz.

 

E-Belediye üzerinden birçok işlemi dijital ortamda gerçekleştirmeye başladık.

Belediye çalışanlarımızın da sağlığını korumak amacıyla online çalışabileceği altyapıyı hazırladık.

Müzelerimizin sanal ortamda gezilebilmesi için bir sistemi çok yakında faaliyete geçireceğiz.

Web sitemizde “Evde Kal Gaziantep” adında bir sayfa oluşturduk.14 madde başta olmak üzere evde kalan vatandaşlarımız için önemli bilgileri buraya topladık.

 

26.03.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin