SON DAKİKA: MİLLETVEKİLİ ATAY'DAN ŞOK SÖZLER! GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPSIN!

SON DAKİKA: MİLLETVEKİLİ ATAY'DAN ŞOK SÖZLER! GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPSIN!

BU KAFAYLA GİDERSEK KORONADAN KISA ZAMANDA KURTULAMAYACAĞIZ!

TEST SAYISINI VERMEDEN İYİLEŞEN SAYISI AÇIKLAMAK YANLIŞTIR!

TEST SAYILARI VE LABORATUVARLAR YERERSİZ!

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPSIN!

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, yaptığı açıklamalarda kent gündeminde büyük ses getirmeye devam ediyor. Gaziantep’teki test sayılarının yetersizliğine her fırsatta dikkat çeken Milletvekili Atay, Gaziantep Üniversitesi’nin test ve tedavi sayılarının azlığına dikkat çekerek tepki gösterdi. Atay, “Gaziantep’te laboratuvar sayısı artmadan, test sayıları artmadan iyileşen sayısından bahsedilemez.” dedi.

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, kentteki korona virüs hasta sayısının artışına ve test sayısının azlığına ilişkin yaptığı açıklamada, “Gaziantep’te laboratuvar sayısı artmadan, test sayıları artmadan iyileşen sayısından bahsedilemez. İyileşen sayısı tedavi sayısını geçti, demek yanlıştır. Test sayısı hakkında bilgi verilsin. Günlerdir test sayısının artması için çağrıda bulunuyorum. Her gün vaka sayısı artıyor ama test sayısı ve laboratuvar yetersiz. Test sayılarının bir an önce artması lazım. Tüm temaslıların kontrolden geçirilmesi lazım. Gaziantep Üniversite Hastanesi’nin dişe dokunur sayıda test ve tedavi gerçekleştirmesi ve elini taşın altına koyması gerekiyor. GAÜN Hastanesi’nde şimdiye kadar kaç tane test yapıldı? Kaç korona virüslü hasta tedavi edildi? Bunun kamuoyuyla paylaşılması şarttır. Bu kafayla korona bu şehirden kolay kolay gitmez. İnsanların sosyal mesafeye uyması, maske takması şart” dedi.

TEST SAYISININ ARTMASI ŞART!

İyileşme sayılarının açıklanmasına tepki gösteren Atay, “Gaziantep'te yapılan test sayısı artırılmadan sınırlı sayıda yapılan test sonuçları baz alınarak iyileşmeden bahsedilemez! Halk sağlığında yapılan test 500 civarı ve artmıyor! Üniversite hastanesi laboratuvar açtım diyor. Ama kapasite nedir, Üniversitede kaç hasta tedavi edilmiştir? Gaziantep'te görünen o ki, Korona virüsten kısa zamanda kurtulamayacağız! Bu illet şehrimizden gidinceye kadar lütfen sosyal mesafeye ve yakın temas kurmamaya dikkat edelim, mutlaka maske takalım! Elindeki kıt imkanlarla fedakarca çalışan sağlık görevlilerimize yardımcı olalım” ifadelerine yer verdi.

(NEVRE SARAÇ)

 

 

18.05.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin