HAYALLER ENGEL TANIMAZ

HAYALLER ENGEL TANIMAZ

İŞKUR İLE HAYALLERE GİDEN YOLDAKİ ENGELLER ORTADAN KALKIYOR

İŞKUR Gaziantep İl Müdürlüğü, yürütülen proje ve çalışmalar ile engelli bireylerin iş hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Yüzde 50 oranında kas-iskelet sistemi engeli bulunan Mustafa Akbaş, İŞKUR Engelli İş Koçunun yönlendirmesi ile başladığı İşbaşı Eğitim Programı sonrasında "Satış Temsilcisi" olarak işe başladı. Akbaş, “Her işsiz vatandaşımız İŞKUR’un kapısını çalmalı” ifadelerine yer verdi.

Engelli bireylerin istihdamını önemseyen Gaziantep İŞKUR İl Müdürlüğü, yürüttükleri projeler ile engelleri ortadan kaldırıyor. Yüzde 50 oranında kas-iskelet sistemi engeli bulunan Gaziantepli Mustafa Akbaş, İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı ile engelleri aştı. Gaziantep İŞKUR İl Müdürü Siraç Ekin, gazetemize yaptığı açıklamada, “ Gaziantep İŞKUR İl Müdürlüğü olarak kurumumuza danışan her bireyin istihdama katkı sunması adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu süreçte özellikle engelli bireylerimizin tüm engelleri geride bırakarak iş hayatına atılmaları çok önemli. Engelli iş koçlarımızın desteği ile yüzlerce vatandaşımız engelini ortadan kaldırıp istihdama katıldı. Engelli kardeşlerimize iş bulmak ve iş bulduktan sonra onların başarılı bir yönetici olduklarını görmek, beni ve ekip arkadaşlarımı mutlu ediyor” ifadelerine yer verdi.

HAYALLERİME İŞKUR İLE KAVUŞTUM

İŞKUR Engelli İş Koçunun yönlendirmesi ile başladığı İşbaşı Eğitim Programı sonrasında "Satış Temsilcisi" olarak işe başlayan Mustafa Akbaş, iş arama sürecine ilişkin yaptığı açıklamada, “Yüzde 50 oranında kas-iskelet sistemi ile ilgili engelim bulunuyor. Bu nedenle iş başvurusunda bulunduğum yerlerden maalesef hep elim boş dönüyordum. Yaklaşık 1 buçuk yıl işsiz kaldım. Bir süre sonra ümidimi kaybetmeye başlamıştım ki karşıma İŞKUR çıktı. Daha önce kaydım vardı. Engelli İş Koçum beni aradı ve o gün tekrar ümitlerim yeşerdi diyebilirim. Hemen vakit kaybetmeden Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne giderek Engelli İş Koçu’m ile görüştüm. Bana şu anda çalıştığım firmanın mülakatı olacağını ve bu nedenle çağırdığını söyledi. Çok mutlu oldum. Aradığım fırsat ayağıma gelmişti. Mülakata girdim ve 51 engelli arkadaşımız arasından seçildim. O gün kaybettiğim umutlarım tekrar benimleydi ve 1 buçuk yıl süren işsizlik serüvenim son buldu. İŞKUR ile hayallerime kavuştum.

MÜCADELEYİ BIRAKMAYIN

Engelli bireylere iş arama noktasında çağrıda bulunan Akbaş, “İş görüşmeleri olumsuz geçen biriyken İŞKUR sayesinde satış temsilcisi oldum. Uzun yıllar iş ararken ve gittiği her yerden olumsuz sonuçla dönerken şimdi çok güzel bir firmada satış temsilcisiyim. Bu benim için büyük bir mutluluk. İşimi arkadaşlarımı çok seviyorum. Para kazanmanın, aileme destek olmanın mutluluğu var, tarifi imkânsız bir mutluluk. Buradan benim gibi engeli bulunan arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Mücadeleyi bırakırlarsa hayata yenilmiş olurlar. Mücadeleyi bırakmasınlar. Hayat bir şekilde devam ediyor. Hayatın belli gerçekleri var. Fakat bütün engellere rağmen hayatı yaşamaya devam etmeliler. Çalışmak isteyen herkesin iş bulabileceğini düşünüyorum. Her işsiz vatandaşımız İŞKUR’un kapısını çalmalı. Umudunuz bittiğinde İŞKUR sayesinde tekrar umutlanabilirsiniz” ifadelerine yer verdi. (NEVRE DUMAN)

27.07.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin