‘İYİKİ YAPTIK’

 ‘İYİKİ YAPTIK’

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen "Kadınlar Şehri Konuşuyor" konulu söyleşi Çetin Emeç Toplantı Salonu’nda düzenlendi.  8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirilen programda, AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Feray Yılmaz kadınların sorularını yanıtladı. İyikileri sorulan Başkan Şahin, kalbe dokunan projeleri için ‘iyiki yaptık’ dedi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından "Kadınlar Şehri Konuşuyor" konulu söyleşi Çetin Emeç Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Feray Yılmaz kadınların sorularını yanıtladı, taleplerini dinledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kendisine sorulan iyikileri ve keşkelerine ilişkin, “Bir Dilek De Sen Tut’ projesi ile yetim çocuklarımızın neler istediğini sorduk. Çıkan sonuçlar ve talepler beni çok etkilemişti. Bir çocuğumuz, ‘doğum günümde bir pastam olmadı başkanım bana bir pasta göndersin’ demişti. Türkiye’nin en büyük projelerinden söz ediyoruz, ama bir yetim çocuğun babamın mezarı yapılamadı başkanım babamın mezarını yaptırabilir mi? dileğini öğrendikten ve çocuğun o talebini yerine getirdikten sonra o kalpten bakışı, bana sarılması bana çok duygusal anlar yaşatmıştı. O yetimin duasını almak çok önemli. Ben bunlardan besleniyorum, güçleniyorum. Kalbe dokunan projeleri iyiki yaptık” diye konuştu. Keşke dediği şeylerin neler olduğunun sorulması üzerine konuşan Şahin,” Keşke savaşlar olmasa, gözyaşı olmasa. Bu dönemde Suriye meselesi, kan, göç olmasaydı bambaşka şeyler yapmış olacaktık. En kötüsü geride kaldı, önümüz aydınlık” dedi.

KÖKLÜ ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ

Kadınların toplumda var olabilmesinin önemine değinen Şahin, “Toplumun yarısı kadın ama erkeklerin karar verdiği bir dünyada yaşıyorduk. Bu gün şehrimizde müftü yardımcısı bir kadın. Bu çok önemli. Kadın meselesine, kadına dair çözüm odaklı çalışıp medeniyet kodlarımız, ilahi mesaj, peygamber efendimizin hayatı, oradan alınacak mesajlar, kadınların kafasındaki soru işaretlerini ilmi olarak görebilmemiz için böyle makamlarda kadınlara ihtiyaç var. Cumhurbaşkanımızın sayesinde sorunlarımıza köklü çözümler üretiyoruz” dedi.

EN İYİ TRAFİK MÜHENDİSLERİ ÇALIŞTI

Gaziantep trafiğine ilişkin konuşan Şahin, “Bu şehrin 2030-2040 planlamasını yapmam gerekiyor. Türkiye’nin en iyi trafik mühendislerini şehre çağırdık, kent trafiğini fotoğrafladılar. Şehrin ortasına Maarif Kavşağı gibi köprülü kavşak yapıldığı zaman dünya kadar para harcanmasına rağmen trafikte bir akışkanlık sağlanmadığı gözlemlendi. Artık battı çıktı kavşaklarla şehri çevre yoluna bağlıyoruz. Ancak şehrin ortasında battı çıktı yaparsanız bir şişe kapağı gibi, şişe kapağının çapı kadar bir alan oluşuyor. Şehirde 295 kavşaktan sadece 8 kavşakta bu uygulamayı yaptık. Nedeni de kavşaklarda 1 saatte 300 araç geçiyordu, bir araç üç ışıkta bekliyordu. Herkes birbirine korna çalıyordu, beklerken araçlar su değil benzin yakıyor. İnsanlar beklediğinde sinirleniyordu. Bu uygulamayla 5 faz, 3 faza düşürüldüğünde bir saatte 300 değil, 500 araç geçmeye başladı, kuyruklanma ortadan kalktı, bir araç 3 ışıkta değil 1 ışıkta bekliyor, bu rakamlar bilimsel çalışmaların ortaya çıkardığı sonuçtur” ifadelerine yer verdi.

GAZİANTEP2E KADIN ELİNİN DEĞDİĞİ BELLİ OLUYOR

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ankara’dan Gaziantepli kadınların nasıl göründüğü sorusuna, “ Ankara’dan Gaziantepli kadınlar böyle bir başkanımızla birlikte çok güzel görünüyor. Türkiye’ye örnek olarak gösteriliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Kurucu Bakanı, ilk kadın milletvekilimiz, genel merkez kadın kolu başkanımız, ilk kadın büyükşehir belediye başkanımız Fatma Şahin önderliğinde yapılan çalışmalar Ankara’da örnek gösteriliyor. Gaziantep her ortamda her platformda örnek teşkil ediyor. Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden bana ‘Gaziantep’e kadın eli değmiş’ dedirtiyor. Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bir ilde yaşıyoruz. 2 buçuk milyonluk bir nüfusu yönetmek çok kolay bir şey değil. Başkan Şahin’in hem kadın bakış açısıyla, hem anne bakış açısıyla soruna anında çözüm bulmasını sağlıyor” şeklinde yanıt verdi. (NEVRE SARAÇ)

8.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin