100 Hayırseveri Bulacağız

100 Hayırseveri Bulacağız

Gaziantep Valiliği tarafından hayata geçirilen 100. Yılda 100 Hayırsever Projesi’nde kente, hayırseverler ile eğitim yatırımları kazandırılıyor. Gaziantep Valisi Davut Gül, gazetemize yaptığı açıklamada, bin 220 tane dersliği hayırseverlerin üstlendiğini belirtti.

Gaziantep’in kurtuluşunun 100. Yılı için kent eğitimine yatırım katkısı sağlamayı amaçlayan Gaziantep Valiliği, 100.Yılda 100 Hayırsever projesini sürdürüyor. Projenin kent eğitiminin fiziki ihtiyaçlarına büyük katkı sunacağını aktaran Vali Davut Gül, “Türkiye’nin genel ekonomik konjonktürüne göre dalgalanmalar olmakla beraber şimdiye kadar 50’ye yakın hayırseverimizin katkısı oldu. 2021 yılı için planlamalarımızı yapmıştık. 2021’in ilk yarısında biz bu 100 kişiyi bulacağız. Bunu da basınımızın ve devlet büyüklerimizin katıldığı törenimizle duyuracağız. Buna ihtiyacımız var” dedi.

Eğitimde Bir Basamak Daha Yukarı Çıkmalıyız

Kentte eğitimin birçok farklı unsuru etkilediğine dikkat çeken Vali Gül, “Gaziantep’te pandemi ile mücadele de eğitimden geçiyor, uyuşturucu ile mücadele de eğitimden geçiyor, asayiş sorunları da ekonomik kalkınma da eğitimden geçiyor. Bizim eğitimde bir basamak daha yukarı çıkmamız gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

4 Bin Dersliğe İhtiyaç Var

Vali Gül, 4 bin dersliğe daha ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, “Kamunun derslik sayıları son 2 yılda yapılan 4 bin derslikle çoğalıyor. Dersliklerimiz yapıldı, yapılıyor. 4 bin dersliğe daha ihtiyaç var. Bin 220 tane dersliği hayırseverlerimiz üstlendi. Son yıldır süren tasarruf senelerinde, hayırseverlerimizin bazılarını okullarımızın tamamını yaptırıyor, bazıları bir kısmını üstleniyor, bazılarını gayrimenkulle takas ediyoruz, bazıları peşin ödüyor. Hayırseverin ekonomik imkanına göre, yapmak istediği hayır kapasitesine göre mutlaka alternatifler geliştiriyoruz” dedi. (NEVRE DUMAN)

20.11.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin