GÜL ALMADI, MEYDAN DAYAĞI YEDİ

GÜL ALMADI, MEYDAN DAYAĞI YEDİ

GÜL ALMAYA ZORLADILAR, ALMAYINCA MEYDAN DAYAĞI ÇEKTİLER

BENİM ADIM MELEK DİZİ SETİ ÇEKİMİ DURDURDU, GÜVENLİK EKİBİ OLAYA MÜDAHALE ETTİ

VATANDAŞLAR 155’İ ARADI, GELEN GİDEN OLMADI

30 YAŞINDAKİ ADAMI, EŞİNİN VE ÇOCUĞUNUN YANINDA DAKİKALARCA DARP ETTİLER


Gaziantep’in merkezinde bulunan 100. Yıl Atatürk Parkı’nda hafta sonu yaşanan bir olay kentte çiçekçi çetelerinin varlığını gözler önüne serdi. Çiçekçi önce gül satmak istedi, sonra gül almayan adam, eşi ve çocuğunu takip etti. Gül satıcısı, yanında topladığı diğer çete üyeleri ile birlikte, gül almayan adama meydan dayağı çekti. Olaya şahit olanlar gül satıcılarını engellemeye çalışsa da kentin göbeğinde gül almadığı için dayak yiyen adamın imdadına polisler de yetişmedi. Çevredekilerin aramasına rağmen olay yeri ekipler de gelmedi. Vatandaşlar park içerisinde özel bir ekibin asayişi ve huzuru sağlaması gerektiğini belirtti.


Gaziantep kent merkezinde yer alan ve uzunluğu ile biline 100. Yıl Atatürk Parkı’nda yaşanan bir olay çiçek satıcılarından oluşan çetenin varlığını kanıtladı. Geçtiğimiz cumartesi saat 18:30 sularında 100. Yıl Atatürk Parkı içerisinde Çocuk Kütüphanesi yakınlarında eşi ve çocuğuyla birlikte yürüyen 30 yaşlarındaki bir vatandaş, çiçekçi çetesi tarafından dakikalarca darp edildi. Çiçek almadığı için 1.85 boylarında, esmer bir çiçekçi tarafından takip edilen ve neden takip ettiğini sorduğunda da çiçekçilerin toplanıp darp ettiği adam, kanlar içerisinde yere yığıldı. Çocuğu ve eşinin yanında meydan dayağı yiyen vatandaş için çevredekiler 155’ten yardım istedi fakat ekipler olay yerine gelmedi. Darp edilen vatandaşın eşi, ‘Yetişin, kocamı öldürüyorlar, yeter artık bırakın’ diye feryat etse de çiçekçi çetesi dur durak bilmedi.


DİZİ SETİNİN GÜVENLİK EKİBİ MÜDAHALE ETTİ


Park içerisinde çekim yapan Benim Adım Melek dizisi oyunları, yaşanan darp olayına şahitlik ederken çekimlere ara verildi. Oyuncu Nehir Erdoğan’ın da şahit olduğu darp olayında setin güvenlik ekibi de çiçekçileri durdurmak için çabaladı. Yaşanan olaya polis müdahalesinin olmaması ise vatandaşları öfkelendirdi. Vatandaşlar, bölgedeki kamera kayıtlarının incelenmesini talep etti. darp edilen vatandaş, kamera kayıtları incelendiğinde kendisine zarar veren gül satıcılarının bulunacağını belirtti.


ÖZEL EKİP KURULMASI ŞART


Sırf çiçek almadığı için çiçekçi çetesi tarafından darp edilen vatandaşa ilk yardımı çevredekiler yaptı. Olaya şahit olan vatandaşlar, polis ekiplerinin gelmemesine tepki göstererek, “Bu park çok uzun ve büyük bir park. Burada zaman zaman böyle olaylarla karşılaşıyoruz. Çiçekçilerin yaptıkları yanları kar mı kalacak şimdi? Burada polis ve zabıtadan oluşan bir özel ekibin olması şart. Vatandaşın canı bu kadar kıymetsiz olamaz. Parka satıcıların girmesi yasakken hem kol geziyorlar, hem de satın almayan kişiyi darp ediyorlar. Vali Davut Gül’ün yaşanan bu olaya sessiz kalmaması ve özel ekip kurulması için talimat vermesini istiyoruz” dediler. (TÜLAY KARA)

13.09.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin