120 BESLENME NOKTASINDA, CANLARA SU VE MAMA

120 BESLENME NOKTASINDA, CANLARA SU VE MAMA

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte sokakta yaşayan kedi ve köpeklerin su ve yiyecek bulması zorlaşıyor. Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Müdürü Celal Özsöyler, sokakta yaşayan canlar için toplamda 120 merkezde oluşturdukları beslenme noktalarında aralıksız olarak hizmet sunduklarını söyledi. Özsöyler, belediyenin çalışmalarına ek olarak vatandaşları da duyarlı olmaya çağırdı.

Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Müdürlüğü, sahipsiz ve sokakta yaşayan kedi ve köpekler için başlattığı beslenme noktaları sosyal projesini aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Müdürü Celal Özsöyler, gazetemize yaptığı açıklamada, “Havaların ısınmasıyla birlikte sahipsiz kedi ve köpekler, su ve yiyecek bulmakta zorlanıyor. Her gün bir aracımızla şehrin içinde ve dışında bulunan toplam 120 beslenme noktamızda su ve yemek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Özellikle şehrin dışındaki beslenme noktalarımıza yemek ve su bırakıyoruz. Vatandaşların da rutin olarak bu noktalara su bırakmasını istiyoruz. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak şehri içi ve şehre uzak bölgelerdeki sokak canlarımız için elimizden gelen desteği veriyoruz. Fakat bu sadece belediyelerin görevi olarak görülmesin, vatandaşlarımız da evlerinin ve kapılarının önüne bir kap su bir kap yemek bıraksınlar. Sadece mama bırakmak zorunda da değiller, yemek ve ekmek artıkları dahi sokaktaki dostlarımızın doymasını sağlar” dedi.

BARINAKTAN SAHİPLENMEK ÇOK KOLAY

SATIN ALMAYIN!

Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte öğrencilere karne hediyesi olarak pet shoplardan kedi veya köpek satın alınmaması gerektiğini vurgulayan Özsöyler, “ Sahipsiz kedi ve köpek dostlarımız barınağımızda mevcut. Biz satın alınmasına çok karşıyız, sahiplenme yöntemini uygun görüyoruz. Eğer ki öğrencilerimiz yaz tatillerinde kedi ve köpek sahiplenmek istiyorlarsa barınağımızdaki bütün canlarımızın aşıları ve bakımları düzenli olarak yapılıyor. Bu öğrencilerimiz barınaktan sahiplenebilirler. Ayrıca eğer sahiplenen vatandaşlarımız bir süre sonra bakamayacak duruma gelirse lütfen ama lütfen dostlarımızı barınağımıza geri getirsinler. Biz hem kışın kar altında, hem de yaz aylarında güneşin altında masum kedi ve köpek dostlarımız için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızı da duyarlı olmaya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

11.07.2018 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin