14 ŞUBAT’TA NİKAH MESAİSİ

14 ŞUBAT’TA NİKAH MESAİSİ

Evlenmek isteyen çiftler 14 Şubat Sevgililer Günü’nde nikah kıydırmak için deyim yerindeyse sıraya girdi. Belediyeler nikah kıymaya yetişemezken, bu özel günde evlenmek isteyen çiftler nikah salonlarını doldurdu. Gaziantep’te belediyeler 14 Şubat’ta nikah mesaisi yaptı. Şehitkamil Belediyesi, 14 Şubat’ta 41 nikah kıyarken, Şahinbey Belediyesi 5 dakikada 1 nikah kıyarak rekora koştu.

Gaziantep’te evlenmek isteyen nişanlı çiftler, yıl boyunca bekledikleri 14 Şubat’ta nikah kıydırmak için sıraya girdi. Belediyelerin nikah salonlarını dolduran çiftler, bu özel günde nikah masasına oturmanın heyecanını yaşadı. Şehitkamil Belediyesi, 14 Şubat’ın özelliğini ön plana çıkararak 41 nikah kıyarken, Şahinbey Belediyesi 5 dakikada 1 nikah kıyarak rekoru sürdürdü. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde nikah salonları doldu taştı.

ŞAHİNBEY’DE REKOR NİKAH

Şahinbey Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde 5 dakikada 1 nikaha imza atarak çiftleri mutluluğa kavuşturdu. Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezinde nikahları kıydıklarını belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu,  " Şahinbey Belediyesi olarak 14 Şubat Sevgililer Gününde 93 çiftimizin nikâh akdini gerçekleştirdik.  Şahinbey Belediyesi olarak Türkiye’de en fazla nikâh kıyan belediyeyiz. 2019 yılı içerisinde 7 bin 707 çiftimizin nikâhını kıydık. Göreve başladığım 2009-2019 tarihleri arasında yani 10 yıl içerisinde 79 bin 455 çiftin nikahını kıydık. Bu da Türkiye’de bir rekor. Evlilik önemli bir müessese. Aile yapısı toplumumuzun önemli mihenk taşlarından bir tanesi. Aile yapısını ne kadar sağlam tutarsak. Toplumda o kadar sağlam olur. Bu çerçevede yine 2009 yılında başlattığımız Evlilik Okulunda şu ana kadar 30 binin üzerinde çiftimize eğitim verdik. Çünkü evlilik insan hayatında önemli bir dönüm noktası. Evlilik hayatına hazırlanırken; eğitim almak, bilinçli olmak evlilik hayatında birçok kolaylık sağlayacak. Bu vesile ile evlenen ve evlenecek çiftlerimize bir kez daha mutluluklar diliyorum” dedi.

ŞEHİTKAMİL’DE NİKAH SALONLARI DOLDU TAŞTI

Hayatlarını 14 Şubat Sevgililer Günü’nde birleştirme kararı alan 41 çift, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun kıydığı nikahla dünya evine girdi. Çiftler evlenmenin mutluluğunu yaşarken bu mutlu günlerini 14 Şubat Sevgililer Günü’ne denk getirerek perçinlediler. Nikah akdini imza altına alan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, çiftlere sağlıklı, huzurlu, mutlu bir ömür diledi. Nikah töreninin ardından açıklamada bulunan çiftler, çok mutlu olduklarını söylediler. (NEVRE SARAÇ)

14.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin