3 YILDA 4 BİN ÖĞRETMEN ATANDI

3 YILDA 4 BİN ÖĞRETMEN ATANDI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 100 gün içerisinde 20 bin öğretmen ataması gerçekleştirileceğini açıkladı. Atamaya dair detaylar henüz belirlenmese de Gaziantepliler bu atamada şehre pozitif ayrımcılık yapılacağında hem fikir. Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, 100 gün içerisinde gerçekleşecek atama öncesinde gerçekleşen son atamalarda Gaziantep’e bin 340 öğretmen atandığını aktararak, “Son olarak gerçekleştirilen 20 bin öğretmen atamasında ilimizde bin 340 yeni öğretmen göreve başlayacak. Son 3 yılda Gaziantep’e yaklaşık 4 bin öğretmen ataması yapıldı. Son atamadaki fark; 6 yıl bu şehirde kalacak olmaları. Bir ilde bir öğretmenin kalma süresi ne kadar uzunsa, o ilin eğitimle ilgili göstergelerine o oranda pozitif katkısı oluyor” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 100 gün içerisinde 20 bin öğretmen ataması gerçekleştirileceğini açıkladı. Atamaya dair henüz detaylar açıklanmadı. Fakat Gaziantep’in milletvekilleri sayesinde her konuda olduğu gibi eğitim konusunda da şehre pozitif ayrımcılık yapılıyor. Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, 100 gün içerisinde gerçekleşecek olan atamanın detaylarının henüz açıklanmadığını belirterek, “Bakanlığımız önümüzdeki 100 gün içerisinde gerçekleşmesi planlanan öğretmen atamalarında şehrimize bu konuda gerekli katkıyı sağlayacaktır. Elbette ki bu sayıların bugüne kadar istediğimiz oranlarda gelmesi Milli Eğitim Bakanlığımızın katkıları sayesinde. Bizleri Ankara’da temsil eden Gaziantep’in değerli milletvekillerinin katkıları büyük” şeklinde konuştu.

BİN 340 ÖĞRETMEN

6 YIL GAZİANTEP’TE KALACAK

Gerçekleştirilen son atamada Gaziantep’e gelen öğretmenlerin 6 yıl boyunca Gaziantep’te görev yapacaklarının altını çizen Mete, “En son gerçekleştirilen 20 bin öğretmen atamasından ilimize bin 340 yeni öğretmen göreve başlayacak. Gaziantep’e bu yıl bin 340 yeni öğretmen göreve başlayacak. Son 3 yıldır Gaziantep’e çok ciddi sayılarda atama yapılıyor. Bu gelen öğretmenlerin bir özelliği de şu ki; gelen öğretmenler 6 yıl bu şehirde kalacaklar. Son 3 yılda Gaziantep’e yaklaşık 4 bin öğretmen ataması yapıldı. Bu durum birçok şehirdeki toplam öğretmen sayısından fazla bir öğretmen ataması demektir. Bu atamadaki fark; 6 yıl bu şehirde kalacak olmaları. Bir ilde bir öğretmenin kalma süresi ne kadar uzunsa, o ilin eğitimle ilgili göstergelerine o oranda pozitif katkısı oluyor. Bu açıdan atamaları önemsiyoruz” ifadelerine yer verdi.

9.08.2018 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin