31 MART’TA GAZİANTEP DESTAN YAZACAK

31 MART’TA GAZİANTEP DESTAN YAZACAK

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, bir dizi temasta bulunmak amacıyla geldiği Gaziantep’te, yapımı Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan Güvenevler Halil Karaduman Sanat Merkezi’nin açılışına katıldı. Kurtulmuş, açılışta yaptığı konuşmada, “ Gaziantep 9 ilçesiyle birlikte 31 Mart’ta destan yazacak. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin öncülüğünde tüm ilçelerde halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.  Yollar yapıyoruz. Köprüler yapıyoruz şimdi millet bahçesi yapıyoruz, kütüphaneler yapıyoruz, sanat merkezleri yapıyoruz, aşevi yapıyoruz, yoksullara yardım eli uzatıyoruz, yaşlılara bakıyoruz, bunların hepsi güzel. Biliyoruz ki halka hizmet hakka hizmettir” dedi.

 

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yapımı Gaziantep Büyükşehir Belediye tarafından üstlenilen Güvenevler Halil Karaduman Sanat Merkezi’nin açılışına katıldı. Açılışta konuşan Kurtulmuş, Gaziantep’in kahramanlıklarına değinerek, “Bu şehrin, kültürel alanda yükselmesi hepimiz için çok önemli. Bulunduğu coğrafik konum itibariyle kültürel açıdan güçlü olması gerekiyor. Gaziantep’te konuşmak kolay değil, şehrin kahramanlık destanları da sadece çocuklarımıza anlattığımız birer masal değil. Emperyalizm, bu toprakları yeniden işgal ederek, şehirleri ele geçirmeye gayret ettiler, bu topraklar emperyal güçlerin odak noktası olmuştur. Masaların üzerine cetvelleri koydular, sınırlarımızı suni bir şekilde çizdiler. Bu topraklarda asırlardır birlikte yaşayan halkalara hiç bakmadan istedikleri şekilde sınırları çizdiler. Şehirleri ve aileleri birbirinden böldüler, tel örgülerle şehirleri ülkelerden ayırdılar. Eğer yıllar önce kurtuluş mücadelesi verilmemiş olsaydı bugün bu topraklar Suriye gibi olurdu. İşgal planının sahipleri planlarını unutmuş değiller rafa kaldırmış değiller. Sadece uygulayacakları uygun bir zaman kollamaktadırlar. İşte son birkaç yıldır Ortadoğu’da yaşadığımız gerilimler çatışmalarsa tam da bu planın yeniden raftan indirilip uygulanma aşamasıdır. Geçmiş planlarında ordularıyla işgal vardı. Cetvel ile sınır çizmek vardı. Şimdi bunları değiştirdiler daha sinsi oyunlarla bu coğrafyayı bölmeye kalktılar. 1 asır evvel sınırları bölüp gönüllerini bölemedikleri hakkın içerisine etnik ayrılıklarla fitne sokmaya ayrılık tohumları ekmeye başladılar. Sınırları böldükleri insanları bir takım terör örgütü marifetiyle vekalet savaşları üzerinden hizaya sokmaya bölmeye parçalamaya ve yutmaya 1 kere daha karar verdiklerini gösterdiler” ifadelerine yer verdi.

 

DEAŞ, PKK, PYD ADIYLA GELİYORLAR

 

Kurtulmuş, birlik ve beraberlik mesajı veren konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Dün buraya gelen Fransız işgal ordusu kimse, Çanakkale önlerine gelen İngiliz, Fransız için Mehmet Akif Ersoy, “Kimi hindu, kimi yamyam kimi bilmem ne bela. Hani tavusa da zulümdür bu rezil istila” diyor. Kimler dün geliyorsa bugün başka kılıkta: DEAŞ adıyla PKK adıyla, PYD adıyla başka adlarla geliyorlar. Bu oyunu atalarımız bir asır evvel nasıl bozduysa biz de torunları olarak bir asır sonra bozacağız, ters yüz edeceğiz. İnşallah bu coğrafyanın birliğini dirliğini kardeşliğini sağlayacağız. Dün başka senaryolar bugün başka senaryolarla ülkemizin önünü kesmeye çalışıyorlar. Fırat’ın doğusu da bizim, Fırat’ın batısı da.  Fırat’ın doğusundaki Kürt de batısındaki Kürt de doğusundaki Arap da Türkmen de bizim kardeşlerimiz. Aramızda ayrılık gayrılık yok”.

 

EN ÖNEMLİSİ GÖNÜLLERE GİRMEK

 

Türk bayrağına ilişkin konuşan Kurtulmuş, “Tek millet diyoruz ya, Orhun Abidelerinden, Kırım’a Avrupa’nın ve Afrika’nın içlerine kadar yüz milyonlarca insan. Tek vatan dediğimiz atalarımızın ayak izlerinin bulunduğu geniş coğrafyadır. Tek vatan dediğimiz, karşı taraftaki Cerablus’u, Rakka’yı İdbil’i, Afrin’i, Hama’yı, Humus’u, Laskiye’yi Türkiye’den ayıran nedir? Aynı insanlar aynı coğrafyanın insanladır. Tek bayrak dediğimizde ay yıldızlı şanlı bayrağımızdan bahsediyoruz. Dünya’da ay yıldız geçen 13 bayrak var. Bizim ay yıldızımızın benzeri. Tunus, Pakistan, Bangladeş, Malezya Singapur gibi 13 ülkenin bayrağı ay yıldız.  İnsanlar, ister Müslüman olsun, ister olmasın ay yıldızı gördükleri zaman aklına Türk milleti geliyor, aynı zamanda İslam dini ve Müslümanlık geliyor.”

Gaziantep’in 9 ilçesiyle 31 Mart’ta büyük bir destan yazacağını söyleyen Kurtulmuş, “Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin öncülüğünde tüm ilçelerde halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.  Yollar yapıyoruz. Köprüler yapıyoruz şimdi millet bahçesi yapıyoruz, kütüphaneler yapıyoruz, sanat merkezleri yapıyoruz, aşevi yapıyoruz, yoksullara yardım eli uzatıyoruz, yaşlılara bakıyoruz, bunların hepsi güzel. Biliyoruz ki halka hizmet hakka hizmettir. Allah nebisinin dediği gibi, Hepsinden incesi bir gönüle girmektir. Hizmetimizden sonra tek beklentimiz halkımızın duasını rabbimizin rızasını kazanmaktır. Siyaset sabır işidir, emek işidir. AK kadro, hizmet için koşturuyor, insanların hayır duasını almak için mücadele ediyor” dedi.

 

KADINLARA, GENÇLERE VE ÇOCUKLARA HİTAP EDECEK PROJE

 

Gaziantep Valisi Davut Gül, açılışta yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Kadınlara, gençlere ve çocuklara hitap edecek Halil Karaduman Sanat Merkezi, insan hayatına dokunacak  tesislerden bir tanesi. Bu tür tesisler önemli ama bunun kıymetini bilmek en az onun kadar kıymetli. Büyükşehir belediye başkanı ve ekibine bu merkezi Gaziantep’e kazandırdığı için teşekkür ediyorum”

 

TÜRKİYE ORTALAMASINI YÜKSELTECEĞİZ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, açılışta yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, memleket aşkıyla devlerin aşkı gibi çalışıyoruz. Artık bu şehirde altyapı belediyeciliği bitmiştir. Sosyal belediyecilik kapsamında yetim, yoksul, mağdur, muhtaç devletin şefkat yüzünü, rahmet yüzünü, merhamet yüzünü görmüştür. Kültürel belediyecilik yükselen bir değerdir. İbn-i Haldunları yetiştiren, mimar Sinanları yetiştiren bu topraklar, artık sanatçı yetiştirecektir. O da fırsat vermeyle imkan vermeyle oluyor. Her şey daha doğuştan başlıyor, herkese dokunan çocuk dostu, kadın dostu, engelli dostu kentte, kültürün ve sanatın her alanında İslam medeniyetinin en güzel eserlerini göreceksiniz. Bu iş takım işi öncelikle Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e çok teşekkür ediyorum. Biz o kadar kuvvetli bir ekibiz ki, Gaziantep söz konusuysa herkes işini gücünü bırakarak bir araya geldiği milletvekilleriyle çalışıyoruz. Bu takım olmazsa bu eserler mümkün değil. Allah’ın izniyle 31 Mart’ta büyük bir destan yazacağız. Türkiye ortalamasını yükselteceğiz. Bu yapılan işler, rahmete berekete dönüşecek. ‘Memleket işi gönül işi’ diyoruz gönülleri almak için geldik’ diyoruz. Gönül işini daha da kuvvetlendireceğiz. Kültürüyle yükselen bir Gaziantep için el ele vereceğiz, birlikte başaracağız” şeklinde konuştu. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve protokol üyeleri merkezi gezerek öğrenciler ile sohbet etti. (NEVRE SARAÇ)

 

13.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin