ABDULHAMİT GÜL, GAZİANTEP’İN GURURU OLDU

ABDULHAMİT GÜL, GAZİANTEP’İN GURURU OLDU

Başbakan Binali Yıldırım yeni Bakanlar Kurulu'nu açıkladı. AK Parti Gaziantep Milletvekili ve AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, Adalet Bakanı oldu.  Başbakan Yardımcılığı görevinde devam eden Mehmet Şimşek ile yeni kabinede Gaziantep'ten 2 bakanın yer alması kentte sevinçle karşılandı.

  Başbakan Binali Yıldırım'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştükten sonra açıkladığı yeni kabinede, Başbakan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Mehmet Şimşek görevinde kalırken, AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül ise Adalet Bakanı olarak yer aldı. Yeni kabinede iki Gaziantepli bakanın olması kentte büyük sevinçle karşılandı. Adalet Bakanı olan Gül’ü devir teslim töreninde yalnız bırakmayan AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Şamil Tayyar, Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Abdulkadir Yüksel, Canan Candemir Çelik ve AK Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Halil Uğur törende birlik mesajı verdi.

 

Başbakan Yardımcısı AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Şimşek, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı görevinde devam ediyor.

 

‘REFORMLARI ARTIRACAĞIZ’

Görevi Bekir Bozdağ’dan devralan Gül, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, “Bu görevi tevdi eden sayın Başbakanıma sayın Cumhurbaşkanıma saygılarımı sunuyorum. Sayın Bakanımızın da Başbakan Yardımcısı olarak tecrübelerinden istifade edeceğiz. AK Parti adalet ve kalkınma üzerine reformlarını yapan bir iktidardır. Biz kendimizle yarışan bir hareket olarak, reformları inşallah artıracağız” ifadelerine yer verdi.

 

‘YARGI, DARBE GECESİ KAHRAMANLIĞINI GÖSTERDİ’

Adalet eski Bakanı Bekir Bozdağ’ın Türkiye demokrasisi ve hukuk bakımından çok önemli görevlere imza attığını belirten Gül, darbe gecesi ve sonrasında yargının görevini başarılı bir şekilde sürdürdüğünü vurgulayarak, “Hâkim, savcısından kâtibe kadar bütün yargı mensupları bu  darbeye karşı dik durmuştur. Sokaklarda meydanlarda milletimiz bayrak, vatan, devlet için nasıl dik durduysa Türk yargısı da o gece kahramanlığını göstermiştir. Bundan dolayı Türk yargı camiasına teşekkür etmek boynumuzun borcudur. FETÖ ihanet çetesinin ülkemizin işgaline girişmiş olduğu  darbeye karşı Türk yargısı ve milletimiz el birliğiyle püskürtmüştür. Türk yargısı hakkaniyet ve adalet çerçevesinde bu yargıları yapmaktadır” dedi. 

19.07.2017 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin