‘ADALET İSTİYORUZ’

‘ADALET İSTİYORUZ’

 Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili ana soruşturmada verilen takipsizlik kararı kaldırıldı. Büyük Birlik Partisi Gaziantep İl Başkanı İhsan Kaya, “ Adalet istiyoruz. Dava artık sonuçlansın” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun, 5 kişiyle ebediyete irtihal ettiği helikopter kazasına ilişkin ana soruşturmada verilen takipsizlik kararı kaldırıldı. Büyük Birlik Partisi Gaziantep İl Başkanı İhsan Kaya, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan'ı ziyaretinde, konuya ilişkin yaptığı açıklamada ” Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun Kahramanmaraş Adliyesi’nde görülen ve takipsizlik verilen davasında karar kaldırıldı. Bazı kesimler bu davanın kapandığını ve BBP’nin davaya sahip çıkmadığını iddia ediyorlardı. Genel Başkanımız Mustafa Destici, Başkanlık Divanı, merkez karar İl başkanları ve şehitlerimizin aileleri bu dava ile ilgileniyor. Bu dava verilen takipsizlik kararı da kaldırılarak, ana soruşturma olarak en yakın zamanda açılacak. Suçlular tek tek hakim karşısına çıkarılacak. Hak ettikleri cezayı almalarını bekliyoruz. 9 yıldan bu yana adalet içerisinde kalarak davayı takip ettik. Eğer Muhsin Yazıcıoğlu davası açılır ve aydınlatılırsa bizim için Türkiye’de demokrasi olduğunu, Türkiye’nin bir ayıbından kurtulduğunu, tüm faili meçhul davaların aydınlatılmasına yol açacağını düşünüyoruz. Ülkemiz için, milletimiz için Muhsin Yazıcıoğlu davası çok önemli. Bir an önce davanın aydınlatılmasını bekliyoruz. Adalet devletin dini, namusudur. Bir an önce adaletin yerini bulmasını istiyoruz. biz Muhsin Yazıcıoğlu’nun dava arkadaşları olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Umarım en kısa zamanda dava aydınlatılır” dedi.

‘ŞÜPHELİLERİN İÇERİSİNDE FETÖCÜLER VAR’

BBP İl Başkanı Kaya, davada yargılanan şüphelilerin arasında FETÖ mensuplarının da olduğunu belirterek, “Şüphelilerin içerisinde FETÖ’cüler var. Sayın Cumhurbaşkanına otele suikasta gidenler Muhsin Yazıcıoğlu davasında içeride yatan isimler.  Bu isimler Muhsin Yazıcıoğlu davasından değil FETÖ davasından içeride yatıyorlar. Malatya Özel Devlet Güvenlik Mahkemesi’ndeki savcılar, ‘Muhsin Yazıcıoğlu bulundu’ diyen Dursun Özmen, FETÖ’den içeride yatıyor. Ali Lapanta, Muhsin Yazıcıoğlu’na ulaşılmasını engellemişti. Şimdi bir siyasi partinin kurucular kurulu arasına girdi. Bugün o partiden istifa etti. Bu dava açıldıktan sonra istifasını istedi. Lapanta, dönemin Başbakanı Göksun’a geldiğinde Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının bulunması emrine karşılık, ‘Ben Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşları için askerlerimin canını tehlikeye atamam’ demişti. Buna davanın avukatı Kemal Yavuz bizzat şahit. Ben inanıyorum, Muhsin Yazıcıoğlu davası aydınlatılacak. Mızrak çuvala sığmıyor. Biz BBP olarak üzerimize düşeni yapacağız. Suçlular kim olursa olsun, mevkii, makamı, rütbesi değil Türkiye’nin aydınlatılması önemli. Biz 9 yıldır tüm acımızı içimize atarak adalet bekliyoruz. Bizleri kışkırtmalarına rağmen hukuk çerçevesinde adaletin yerine getirilmesini bekliyoruz. Geç de olsa bu dava aydınlatılacak, suçlular cezasını çekecek” şeklinde konuştu.

 

GAZİANTEP SEVDALISI BÜROKRATLAR GEREK

Gaziantep’e atanan ve atanacak olan bürokratların Gaziantep sevdalısı olmasını şehre kazanç sağlayacağını belirten Kaya, “ Hükümetimizden, ülkeyi yönetenlerden, Gaziantep yöneticilerinden, Gaziantep’te yaşayan, Gaziantep’i seven ve Gazianteplilere hizmet edebilecek insanların Gaziantep’te hizmetlerinin daha kalıcı olacağını düşünüyorum. Bizim ülkemizi yönetenlere önerimiz budur. Gaziantep’e gelecek insanların Gaziantep’e hizmet aşkıyla çalışan idarecilerin daha kalıcı işler yapacağını düşünüyoruz. Diğer ildeki idarecilere karşı değiliz. Bundan sonra gelecek olan bürokratlarımız Gaziantep’te yaşayan, Gaziantep’e hizmet edebilecek sevgiye sahip bürokratlar olurlar” dedi. (H. İBRAHİM KURT)

11.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin