AK PARTİ DEĞİL  GAZİANTEP KAZANDI!

AK PARTİ DEĞİL GAZİANTEP KAZANDI!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bir dizi ziyaret ve programa katılmak üzere hafta sonu Gaziantep’teydi.  AK Parti il binasında partililerle buluşan Bakan Gül, belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu ve iftarını partililer ile birlikte yaptı. Bakan Gül, “Gaziantep’te bize oy veren güvenen bütün hemşerilerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki görev Gaziantep’in duyduğu bu güvene layıkıyla çalışmaktır. Gaziantep seçimlerinde AK Parti değil Gaziantep kazanmıştır” dedi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te il binasında partililer ile buluştu, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Bakan Gül, partililerin katılımıyla düzenlenen iftar yemeğinde açıklamalarda bulundu. 31 Mart seçimlerinin Gaziantep ayağını değerlendiren Bakan Gül, “Cumhur ittifakı ile çıktığımız bu yolda milletimiz ile büyük bir kaynaşma içerisinde güzel bir sonuç aldık. Bu başarıda teşkilatlarımızın çok büyük bir alın teri var. Gece gündüz çalıştılar. Ulaşmadığımız hiçbir yer kalmadı. Gaziantep’te bize oy veren güvenen bütün hemşerilerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki görev Gaziantep’in duyduğu bu güvene layıkıyla çalışmaktır” dedi.

SEÇMENLERİN DESTEĞİNİ ALDIK

Bakan Gül Gaziantep seçimlerinde kazananın Gaziantep halkı olduğunu belirterek, “Gaziantep seçimlerinde AK Parti değil Gaziantep kazanmıştır. AK Parti olarak bir seçimden daha başarıyla çıktık. Gaziantep’te de bütün seçmenlerimizin verdiği destekle güzel bir sonuç aldık. Ben bütün Gaziantep’e verdiği destek için çok teşekkür ediyorum. Bu başarının oluşmasında emeği olan teşkilatımızın tüm unsurlarına Allah razı olsun diyorum. Önemli bir seçim zaferi elde ettik. Bu işi buraya taşıyan bize Bayburtlu Yusuf gibi bu ülke için kalbi çarpan, Bayburtlu Yusuflar gibi niceleri sayesinde biz buraya geldik. İşte buradaki kalabalıkta da Bayburtlu Yusuf'lar vardır” dedi.

‘YSK’YI HEDEF GÖSTEREN AÇIKLAMALARI ASLA KABUL ETMEYİZ’

Bakan Gül, İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararının ardından YSK'ya yapılan eleştirilere karşı, “Yüksek Seçim kurulu ülkemizdeki yüksek mahkemelerden biridir. YSK'da saygın hukukçular vardır. Yüksek Seçim Kurulu kararını beğenebilirsiniz, beğenmeyebilirsiniz, eleştirebilirsiniz ancak bu karara saygı duymak hukuk devletinin gereğidir. Elbette eleştiriler olabilir ama bu eleştirilerin YSK'nın saygın üyelerini hedef gösterecek şekilde, isimlerini soy isimlerini söyleyerek, bir itibar cellatlığına dönüştüremezsiniz. İsimlerini okuyarak yüksek mahkeme üyelerini tahkir etmek gibi davranışlar asla kabul edilemez. Bir muhalefetin üslubuna asla yakışmayan bir tavırdır. Bu üslup yüksek mahkeme üyelerini alçaltmaz tam tersine o üslubu kullanan kişileri alçaltır. Karar vermeden önce YSK'ya saygı duyanlar karar verildikten sonra kendi işlerine gelmeyince saygıyı duymuyorlar. Böyle bir şey olamaz. Karar isteğiniz doğrultusunda da olsa tersine de olsa bir hukuk devletinde siyasetçiye düşen karara saygı duymaktır. Dolayısıyla YSK üyelerini hedef gösteren, töhmet altında bırakan bu tür açıklamaları, bu tür tavırları asla kabul edemeyiz. Bu bir siyasetçiye yakışan bir tavır değildir" ifadelerine yer verdi.

‘YSK KİMSEDEN MAZBATA ALMADI’

YSK'nın süreç sonlanana kadar mazbatayı milletin hakemliğine verdiğini aktaran Bakan Gül, "YSK kimseden mazbata almadı. Mazbatayı milletin hakemliğine vermiştir. Bundan sonra kararı İstanbul halkı verecektir. İstanbul seçimini hangi karar verirse saygı duymak gerekir. Elbette bu şehrin yerel yönetimlerin yönetecek olan bir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecektir. O yüzden bu konuda daha özverili ve sorumlu davranılmalı. Türkiye’nin anayasasına, hukukuna uygun olan tavır budur" şeklinde konuştu.

MİLLETLE KOL KOLA

AK Parti'nin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da milletle kol kola hareket edeceğine değinen Bakan Gül, "Milletle kol kola yola devam edeceğiz. Hiçbir zaman geldiğimiz yeri unutmayacağız. Hiçbir zaman millete tepeden bakmayacağız. Eğer milletle ortak duygudan uzaklaşırsak bu bizim için en büyük yenilgi olur. Seçimler kazanılır kaybedilir ama milletin gönlünü kaybedersek, milletin sevgisini kaybedersek işte onu kazanmak asla kolay olmaz. O yüzden milletin sorunlarını duyup bunları çözmek için gece gündüz çalışacağız. Bunları yaptıkça inşallah Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2023 hedeflerine daha emin adımlarla yürürüz" dedi.

‘SANDIKTAN ÇIKAN İRADE BAŞIMIZIN ÜZERİNDEDİR’

31 Mart seçimlerinin ardından ilk kez geldiği Gaziantep’te belediye başkanı seçilen isimleri de ziyaret eden Bakan Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e hayırlı olsun temennisinde bulundu. Bakan Gül, Şahin’in ustalık dönemi olarak adlandırdığı yeni döneme ilişkin, "Gaziantepli tüm seçmenlerimize 31 Mart'ta göstermiş oldukları teveccühleri için teşekkür ediyorum. AK Parti olarak Gaziantep’ten çok büyük bir destek gördük. Bu desteğini karşılığını vermek için gece gündüz demeden belediye başkanlarımız tüm kadrolarımız çalışmaktadır. 31 Mart’ta vatandaşlarımız yine büyük bir teveccüh gösterdiler. Ben gece gündüz demeden çalışan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e ve diğer başkanlarımıza teşekkür ediyor, tekrar seçildikleri için tebrik ediyorum. Bundan dolayı biz de Gaziantep'e minnettarız. Ben oy veren, destek olan, Gaziantep’in büyümesi için destekleri olan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Gaziantep kazanmıştır. Oy veren de vermeyen de Gaziantep için bir tercihte bulunmuştur. Elbette bu tarihte sandıktan çıkan irade başımızın gözümüzün üstündedir. Biz de hükumet olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi. 

BAKAN GÜL’DEN BAŞKANLARA ZİYARET

Adalet Bakanı Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e düzenlediği ziyaretin ardından Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'na da makamlarında iyi dileklerini sundu.  Bakan Gül, başkanların yeniden seçilmesinin, millete verilen güven ve hizmetle doğru orantılı olduğunu kaydetti.  (NEVRE SARAÇ)

 

12.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin