AK PARTİ’DE  HEDEF 2019 

AK PARTİ’DE HEDEF 2019 

Ak Parti İl Danışma Meclis toplantısı yapıldı. Ak Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül’ün de katıldığı toplantıda gündem, 16 Nisan’da yapılan referandum ve Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçeceği 2019 seçimleriydi.

Ak Parti Gaziantep İl Danışma Meclis Toplantısı yoğun bir katılımla yapıldı. Şahinbey Kültür ve Kongre Salonunda gerçekleşen toplantıya AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Milletvekilleri Canan Candemir Çelik, Mehmet Erdoğan, Abdulkadir Yüksel, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İlçe başkanları ve parti teşkilatından çok sayıda kişi katıldı.

 

GÜL: “16 NİSAN’DA TÜRKİYE KAZANMIŞTIR”

 

Toplantıda konuşan Ak Parti Genel sekreteri ve Gaziantep Milletvekili

Abdulhamit Gül,  Gaziantep’in 16 Nisan’da büyük bir destan yazdığını söyledi. “16 Nisan tarihe altın harflerle geçen milletin zafer günüdür” diyen  Gül,  “Bu zaferi yazanlar sizlersiniz. Türkiye’nin demokrasisi güçlensin, Türkiye daha da güçlensin diye 16 Nisan’da gece gündüz çalıştınız. Biz bu gayretinize şahidiz.  23 Nisan’ın anlamı nedir; Milletten başka hiçbir gücün söz sahibi olmadığı bir sistemin Cumhuriyetin adıdır. 1920’de top sesleri Polatlı’dan duyulurken Gazi meclis çalışmaya devam etmiştir. 15 Temmuz’da hain terör örgütü FETÖ, darbe girişiminde biz vekil arkadaşlarımızla meclisteydik. Başımıza bombalar attılar. Meclisin o gök kubbesi neredeyse yıkılıyordu. Kurtuluş savaşında düşmanların yapmadığı bir şey bu. O gün bile meclisi bombalamamışlardı ama FETÖ terör örgütü Gazi meclisimizi alçakça bombalamaya çalıştığını hepimiz gördük. 15 Temmuzda, vatanımızı , bayrağımızı, devletimizi milletimizi, korumak için bütün millet can siperane, tıpkı kurtuluş savaşında olduğu gibi, Tıpkı Gaziantep’in kurtuluş  mücadelesinde olduğu gibi kahramanca vatanımızı koruduk. 15 Temmuz, 16 Nisan tıpkı 23 nisan gibi  milletten başka  hiçbir gücün bu  ülkeyi yönetmeyeceğinin anlamıdır. 15 Temmuz’da birileri otel otel gezerken, evlerde saklanırken, bu millet sokaktaydı bu millet meydandaydı . Bu millet, milletin iradesinden başka hiçbir güç tanımam diyen Milletin adamı Recep Tayip Erdoğan’ın arkasındaydı. Millet ve milletin adamı sokaktaydı, meydandaydı Cumhuriyetin bekçiliğini yaptı. 15 Temmuz işte bu dirilişi, Cumhuriyeti muhafaza etmenin günüydü 16 Nisan’da da Türkiye’nin yükselişini bekasını korumak için sandıklara gitti bu aziz millet. 16 Nisanda Türkiye kazanmıştır. Evet diyen hayır diyen vatandaşlarımız kazanmıştır. 80 milyonun tek bir ferdi bile kaybetmemiştir. Peki kim kaybetti;  bu ülkede hayır çıkması için gece gündüz çalışan, ülkemizi bölmeye çalışan terör  örgütü; Kandil kaybetmiştir, terör örgütü  FETÖ, Pensilvanya kaybetmiştir. Ülkemizin  büyümesini istemeyen içerideki ve dışarıdaki  karanlık odaklar kaybetmiştir“ dedi.

 

ŞAHİN: “BİRLERİ ŞİMDİDEN 2019’UN HESABINI YAPIYOR”

Toplantıda konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2001’de yola çıkarken teşkilatları çok önemsediğini belirtti. Şahin  sözlerinin devamında, “Teşkilatımız bizim elimiz gözümüz kulağımız. Tarihte bazı liderler para para dedi. Kurucu genel başkanımız daha 2001 yılında yola çıkarken teşkilat teşkilat dedi. İşte sonuçlarını 15 yıl sonra görüyoruz. ‘Bizim medyamız, televizyonumuz yok’ dedi. ‘Ama inanmış bir kardeşimiz bunların hepsinden çok daha değerlidir’ dedi. Teşkilatımızın bütün kademelerinden Allah razı olsun. 15 Temmuz diriliştir, hasta adam şaha kalktı ama 16 Nisan yükseliştir. 16 Nisan; koalisyonların, darbelerin bittiği dönemdir. 16 Nisan altın harflerle Türk siyasi tarihine yazılacaktır.  Yazan Ak Parti’dir. 2019 çok yakın o yüzden hiç durmadan, bıkmadan çalışacağız. Birleri şimdiden 2019’un hesabını yapıyor. Onlar hesap yapmaya dursun, biz imanımızla çalışmaya devam edeceğiz. önümüzdeki sınavı da başarırsak şahlanan milleti kimse tutamayacak” ifadelerini kullandı.

 

Toplantıda konuşan Ak Parti Gaziantep Milletvekillerinin açıklamaları ise şöyle:

 

CANAN CANDEMİR ÇELİK: “KOALİSYONLARA VE İSTİKRARSIZLIĞA KARŞI DURDUK”

 

“Bu süreçte her bir kardeşimizin desteği var. Birliğimizin, beraberliğimizin  Kardeşliğimizin bozulmasına izin vermeden hep beraber çalışmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine karşı nasıl bir fiili şekilde karşı durduysak, 16 Nisan’da da koalisyonlara istikrarsızlığa karşı durduk.”

 

MEHMET ERDOĞAN: “BÜTÜN DÜNYA BU SİSTEMİ ÖRNEK ALACAK”

 

“16 Nisan, 15 temmuzun izdüşümüydü. 15 Temmuzda tankları, skorskyleri savuran Millet, 16 Nisan’da da ‘bu günden itibaren Türkiye’de darbelere son vereceğiz’ dedi. Bundan sonra Türkiye Cumhuriyeti devleri koalisyonlarla, iki başlılıkla, anılmayacak. 3 kasım 2019 dan sonra bütün dünya bu sistemi örnek alacak. Türkiye kazandı, Gaziantep kazandı. Gaziantep her zaman olduğu gibi 8-10 değil bu defa 11 fazla puanla Türkiye’ye destek verdi. Türkiye’nin sürükleyici lokomotif gücü olduğunu bir kez daha gösterdi. Ne demişti liderimiz Recep Tayyip Erdoğan; Türkiye haritası üzerinde operasyona izin vermeyeceğiz’ 15 temmuz başarılı olsaydı Türkiye’de dört devlet kurulacaktı. Bu günden sonra bunu yapamayacaklar.”

 

ABDULKADİR YÜKSEL: “2019’A HAZIRIZ  MESAJI VERİYORSUNUZ”

 

“16 Nisan tarihin dönüm noktasıydı. 15 yıldır yapılan bütün hizmetlerin, bütün reform hareketlerinin en tepesiydi, finaliydi. Milletin üzerinde hiçbir güç olmayacağının, hakimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu, milletin üzerinde hiçbir güç tanımadığımızı ve milletin önüne konulan bütün engellerin bir bir kaldıracağımızı, Türkiye’nin dünyada hak ettiği yere ulaşacağını hep söyledik. Şükürler olsun ki bu finali bugün hep beraber yaptık. 16 Nisan muhteşem bir zaferdir. 1 milyon 300 bin çok önemli bir rakamdır. Gaziantep burada çok önemli bir görev üstlenmiştir. Türkiye’nin genel ortalamasının 11 puan üzerinde rekor bir oyla emsalleri arasında en önemli yeri alarak bir zafer yazmıştır. Şimdi bu zaferi hazmedemeyenlerin, milleti sokağa davet edenlere en büyük cevap yine bu salondan çıkıyor. Seçimden bir hafta geçmesine rağmen salonları dolduruyorsunuz bu aşkla bu imanla 2019’a hazırız  mesajı veriyorsunuz.”

 

ÖZKEÇECİ: “2019 YARINMIŞ GİBİ  ÇALIŞMALIYIZ”

 

Toplantıda bir konuşma yapan Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci de 16 Nisan’ı büyük bir zaferle geride bıraktıklarını kaydederek, “Gaziantep birlik beraberlik uyum demektir. Bu birlik beraberlik ve uyum 16 nisanda başarıyla  neticelendi. Bu başarıdan dolayı Gaziantep’e bir kez daha teşekkür ediyorum. Sandıktan çıkan sonuçlardan 80 milyon kazandı. Biz evetçi, hayırcı diye hiçbir zaman kategorize etmedik. Hepsi bizim vatandaşımız, evet diyen de bizden hayır diyende bizden. AK Parti kadrolarına kategorize etmek yakışmaz. Görevimiz bitmedi arkadaşlar. 16 Nisan dündü, 2019 ise yarın. Sanki 2019 yarınmış gibi çalışmalıyız. Herkesin gönlünü kazanmak zorundayız.  Bu başarıyla inşallah 2019’a bize yakışan sonuçları alacağız” şeklinde konuştu.

 

 

24.04.2017 (Sinan ŞAHİN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin