AK PARTİ'DE SİYASETE BAŞLADIM, AK PARTİ'DE SİYASETİ BİTİRECEĞİM

AK PARTİ'DE SİYASETE BAŞLADIM, AK PARTİ'DE SİYASETİ BİTİRECEĞİM

AK Parti Gaziantep İl Başkanı M. Eyüp Özkeçeci kongre sürecine ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Özkeçeci, genel merkez tarafından yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceğine ilişkin, “Son güne kadar bekleyeceğiz. Genel Merkezimiz nasıl karar verirse başımızın üzerindedir. Ben AK Parti'de siyasete başladım, AK Parti'de siyaseti bitireceğim. Genel Merkezimiz neyi işaret ederse biz onun üzerine yol yürüyeceğiz” dedi.

AK Parti Gaziantep İl Başkanı M. Eyüp Özkeçeci, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İl Başkanı Özkeçeci,  önümüzdeki günlerde yapılacak olan il kongresinde aday gösterilip gösterilmemesine ilişkin, “Büyükşehir olmayan, beldesi olan illerimizde kongrelere başladık. Büyükşehir statüsünde olan yani içerisinde Gaziantep’in olduğu illerimizde kongreler şubat ayında başlayacak. Şubat ayında kongreler ilk önce ilçelerde olacak. Şubat ayında başlayıp Mayıs ayında kongrelerimizi tamamlayacağız. Mayıs ayından sonra tüm Türkiye'de il başkanlıkları için kongreler başlayacak. Ben her zaman söylüyorum, biz burada genel merkezimizin talimatıyla hareket ediyoruz. Geçen hafta Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Erkan Kandemir Gaziantep’teydi. Kendisi Gaziantep'ten duyduğu memnuniyeti belirtti. Ama bu şu demek değil Eyüp Özkeçeci yeni dönemde yeniden il başkanlığı yapacak diye bir şey yok. Son güne kadar bekleyeceğiz. Genel Merkezimiz nasıl karar verirse başımızın üzerindedir. Ben AK Parti'de siyasete başladım, AK Parti'de siyaseti bitireceğim. Genel Merkezimiz neyi işaret ederse biz onun üzerine yol yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

HERKES ZAN ALTINDA KALIYOR

Özkeçeci, çuval ihalelerine ilişkin basında çıkan haberlere karşı yaptığı açıklamada, "35 yıldır çuval üretiyoruz. Zaman zaman ihalelere giriyorum. Türkiye Kömür İşletmelerinin tedarikçi listesindeki binlerce isimlerden bir tanesiyim. Bir CHP'li meclis üyesi çıktı 'İl başkanı ihale alıyor' diye mübarek Kemal Kılıçdaroğlu'nun devamı Gaziantep'te de var. O sözü ile Türkiye Kömür İşletmelerinin Genel Müdürü'nden bizim vermiş olduğumuz teklif mektup zarfını alan memura kadar zan altında bırakıyor. İhale nasıl yapılıyor, hangi şartlarda yapılıyor git bak araştır ondan sonra söyle. Onlarca kişi bu ihaleye giriyor. Oradaki Genel Müdür veya memur benim kim olduğumu, şirketimin kim olduğunu bilmez. Benim tek sermayem bir çanta olsa çanta ihalecisi olsam bunu söylemeye hakkı var. O CHP'li meclis üyesi gelsin aynı şartlarda yüzde 3'de fark vereyim o şeyi ben alayım. Bana satsın. Hangi şartlarla nasıl sattığımızı bilmiyor” ifadelerine yer verdi. (ASLI EMEKTAR)

13.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin