ALTIN KEMER GAZİANTEPLİ SERDAR’IN

ALTIN KEMER GAZİANTEPLİ SERDAR’IN

Düztepe doğumlu, 6 kardeşin en küçüğü Serdar Yiğit Eroğlu, Van’da düzenlenen Profesyonel Kick-Box Dünya Altın Kemer unvan müsabakasını kazanarak kemeri Gaziantep’e getirdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Bu başarı çok güzel bir başarı. Çocukluktan beri sporla ilgilenen Serdar, çok cefakâr bir sporcu. Bu başarı emeğiyle ve alın teriyle kazanılmış bir başarı” dedi.

 

6 Kardeşin en küçüğü olan üniversite öğrencisi sporcu Serdar Yiğit Eroğlu Profesyonel Kick-Box Dünya Altın Kemer unvan müsabakasında altın kemeri kazanarak Gaziantep’in gururu oldu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Van’da yapılan Profesyonel Kick-Box Dünya Altın Kemer Müsabakasında Gaziantepli sporcumuz Serdar Yiğit Eroğlu, 91 kiloda ülkemize ve Gaziantep’e altın kemeri kazandırdı. Bu başarı çok güzel bir başarı. Çocukluktan beri sporla ilgilenen Serdar, çok cefakâr bir sporcu. Bu başarı emeğiyle ve alın teriyle kazanılmış bir başarı. Serdar’ın başarısı Gaziantep’e ve ülkeye rol model olmalı. Gaziantepli gençlerin Serdar’ı sporda örnek almasını istiyoruz. Spor tek başına bir şey değil. Sporun yanında kültür, sanat, eğitim olunca spor oluyor. Sporcumuzu kültürle, sanatla, eğitimle destekleyeceğiz ki almış olduğu başarı anlamlı olsun” dedi.

‘DÜZTEPE’DEN DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA GİTMEK İMKANSIZ GÖRÜNÜYORDU’

Gaziantepli sporcu altın kemerin yeni sahibi Serdar Yiğit Eroğlu gazetemize yaptığı açıklamada, “BESYO 3. Sınıf öğrencisi. 9 yıldır spor yapıyorum. Babam ‘Oğlum, ben yapamıyorum sen yap’ dedi. Destekleriyle de başarıya kavuştum. Van’da düzenlenen müsabakada Sırbistanlı rakibimi ilk rauntta nakavt ettim. Kemer şimdi bende. Önümüzdeki günlerde kemer koruma maçına ve yurtdışında bir maça daha çıkacağım. 2017 yılında muay-tai dünya şampiyonu oldum. 13 kez Türkiye şampiyonluğum var. Spora Düztepe’de başladım. Oradan dünya şampiyonasına gitmek imkansız görünüyordu. Ben bunu başarabildim. Gittiğim her yerde Gaziantep’i temsil ediyorum” ifadelerine yer verdi.  

 

13.12.2017 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin