ALTINI İNTERNETTEN ALMAYIN!

ALTINI İNTERNETTEN ALMAYIN!

ALTIN ALIRKEN AİLE KUYUMCULARI TERCİH EDİLMELİ

Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü. Birçok özel günde olduğu gibi bugün de hediyelik eşya satan dükkanlara rağbet artıyor. Uzun yıllardır bir gelenek haline gelen hediyelik altın ve mücevherler ise artık eskisi kadar tercih edilmiyor. Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, zaman geçtikçe değer kazanan tek hediyenin altın olduğunu belirterek, “Alınan hediye mücevherlerin internetten alınması yaşanabilecek sıkıntıları artırıyor. Vatandaşlarımız her zaman ailesinin kuyumcusundan alışveriş yapsınlar. Aile kuyumcuları internetten daha güvenilir oluyor. Altın alışverişinde e-ticareti doğru bulmuyoruz” dedi.

14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla birçok alışveriş merkezi ve hediyelik eşya dükkanına vatandaşlar akın ediyor. Bir kültür haline gelen altın ve mücevher ise artık birçok gencin tercihleri arasında yok. Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, gün geçtikçe değeri artan altın ve mücevherin hediye olarak daha önemli olduğunu belirterek, “Altın hem yatırım aracı hem de güzel bir hediye. Vatandaşlarımız altını hediye olarak aldıklarında zaman geçtikçe değeri artıyor. Bundan daha güzel bir hediye olamaz. Cep telefonu gibi teknoloji cihazlar alındığında 1 yıl sonra hem atıl duruma geçiyor hem de değeri düşüyor. Altın alındığın zaman hem karşıyı mutlu ediyor, hem de 1 yıl sonra değer kazanıyor. Vatandaşlarımız özellikle altına, mücevhere yönelsinler ki hem tasarruf yapsınlar hem de karşıyı mutlu etsinler” dedi.

AİLE KUYUMCULARI DAHA GÜVENİLİR

Özdinç, internetten altın ve mücevher alışverişi yapılmaması uyarısında bulunarak, “Şuana kadar yoğunluk başlamadı. Ama bugün itibariyle daha çok yoğunluk olabileceğini düşünüyoruz. Vatandaşlarımızın internetten mücevher ve altın alışverişi yapmalarını desteklemiyoruz. Çünkü internetten alınan ürünlerde sorunlar yaşanıyor. Tekrar iade ederken sorun yaşayabiliyorlar. Alınan mücevherleri çıplak gözle görmeleri gerekiyor. Alınan hediye mücevherlerin internetten alınması yaşanabilecek sıkıntıları artırıyor. Vatandaşlarımız her zaman ailesinin kuyumcusundan alışveriş yapsınlar. Aile kuyumcuları internetten daha güvenilir oluyor. Altın alışverişinde e-ticareti doğru bulmuyoruz” ifadelerine yer verdi. (METİN AYBEY)

13.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin