ANTEP LİSESİ’NİN SPORDAKİ BAŞARISI

ANTEP LİSESİ’NİN SPORDAKİ BAŞARISI

Gaziantep Lisesi öğrencileri futbol, voleybol ve basketbolda gösterdikleri başarılarla Gaziantep’i ülke çapında temsil ediyorlar.  Eğitmenler, öğrencilerin başarılarını anlatırken yaşadıkları tek engelin ise maddi açıdan olduğunu söyledi.

Yalnızca eğitimde değil sporda da yankı uyandıran başarılara imza atan Gaziantep Lisesi öğrencileri, eğitmenleri Beden Eğitim Öğretmenleri Abdülhamit Türkaslan ve Ekmel Cengiz ile başarıya ulaştıklarını söyledi. Eğitmenler Türkaslan ve Cengiz gazetemize başarılarını anlattı.

HEDEF TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

 Futbol Takımı eğitmeni Abdülhamit Türkaslan, hedeflerinin Türkiye şampiyonluğu olduğunu belirterek, “Gaziantep Lisesi futbol takımı başarıdan, başarıya koşuyor. Geçen sene Türkiye dördüncüsü olan takımımız yapılan haksızlıklar sonucu ve bazı maddi problemlerden dolayı takımımız Avrupa ya gidemedi. Bu yıl ise amacımız Türkiye şampiyonu olmak yada en kötü ihtimal ilk üç arasında olmaktır. Turnuvalarımız 20 Aralıkta başlayacak 17 Ocak final maçıyla bitecektir. Öncelik hedefimiz Gaziantep ve il birincisi olmak geçen seneki gibi.  Bu yıl performansımız geçen senenin çok üstünde ve geçen seneki takımımızın iskelet kadrosunu koruyoruz. Geçen seneki kadromuzdan 4 oyuncumuz Gaziantepspor’da top koşturuyor. U 17, U 19 milli takım oyuncularımızda bulunması bizleri mutlu ediyor. Biz öğretmenler olarak bu grupta olan çocukların ekmek yemesine vesile olmaktır hayatlarını sevdiği spor dalları ile kurtarmalarını sağlamaktır. Ben buradan bu okuldan mevzun olan iş adamlarımıza ve sanayicilerimize seslenmek istiyorum. Bu genceler bizim gençlerimiz okulun takımı sizin takımınız desteklerinizi esirgemesinler maddi manevi olarak. Bizlere bu yıl tam destek veren okul müdürümüz Kürşat Hamurluya teşekkür ediyorum. Aynı zamanda İl Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz Mete’ye ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe’ye desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BASKETBOLDA HEDEF BÖLGE YARI FİNALLERİ

Basketbol Eğitmeni Ekmel Cengiz ise, “Geçen sene erkelerde basketbolda il birincisi ve il şampiyonu olduk. Bu yıl ise hedefimiz yine il şampiyonu olup bölge yarı finallerine gidip iyi bir derece elde edip finallere katılmaktır. Geçen seneki iskelet kadromuzu koruyoruz. Bize burada en büyük destekçimiz okul Müdürümüz Kürşat Hamurlu’dur. Aynı zamanda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe oluyor bu sebepten dolayı Gaziantep Lisesi Beden eğitim öğretmenleri olarak teşekkür ediyorum” ifadelerini kaydetti. (Yahya KARÇAK)

19.12.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin