ANTRENÖR ADAYLARI GAZİANTEP'TE BULUŞUYOR

ANTRENÖR ADAYLARI GAZİANTEP'TE BULUŞUYOR

Türkiye Voleybol Federasyonu'nun 6-15 Nisan 2018 tarihleri arasında Gaziantep ilinde açacağı 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük kursuna yoğun ilgi var.

 Gaziantep Voleybol İl Temsilciliği'nin yoğun talep üzerine yaklaşık 2 aydır sürdürdüğü çalışmalar ve görüşmeler sonrasında Türkiye Voleybol Federasyonu 6-15 Nisan tarihleri arasında Gaziantep'te 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük kursu açılması yönünde resmi web sitesinden duyuru yaptı.

  Alınan bilgilere göre 60 antrenör adayının katılacağı kursta Türkiye Voleybol Federasyonu'na bağlı antrenörler ve eğitmenler ders verecek. Federasyon tarafından açılan kursta 6-8 Nisan ve 12-15 Nisan tarihlerinde teorik dersler, 9-11 Nisan tarihlerinde ise uygulamalı dersler yapılacaktır. Konusunda uzman ve milli takımlar düzeyinde görev alan antrenör ve eğitmenlerin yapacağı dersler ve eğitimler sonrasında sınava tabi olacak kursiyerlerden başarılı olanlar 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük belgesi almaya hak kazanacaklar. Eğitimlerin ve derslerin kapsamı geniş tutulurken içeriğinin bilimsel yöntemlerin oluşturduğu dersler ( Psikomotor Gelişim, Spor Eğitimi ve Sporda Öğretim Yöntemleri, Maç Yönetimi, Antrenman Bilimi/Ölçme ve Değerlendirme, İnsan Anatomisi ve Kinesiyoloji, Resmi Voleybol Oyun Kuralları, Antrenman Bilimi/Yetenek Seçimi, Spor ve Beslenme, Oyun Sistemi, Mini ve Midi Voleybol Oyun Kuralları, Sporcu Sağlığı – Muayene & Hijyen, Spor Psikolojisi, Antrenman Bilimi /İlkeler ve periyadizasyon, Beceri Öğrenimi, Sporcu Sağlığı, Spor Yönetimi, Sporda Egzersiz Fizyolojisi) şeklinde olacak.

  Gaziantep Voleybol İl Temsilcisi Öğretim Görevlisi Behzat ŞENCAY açılacak olan kurs ve eğitimler hakkında düşüncelerini belirterek "yaklaşık 2 aydır gerek kendi ilimizden gerekse de çevre illerden 1. Kademe Antrenörlük Kursu açılması yönünde talepler geliyordu. İl Müdürlüğümüz ve kendi içimizde yaptığımız istişareler ve görüşmeler sonrasında kursun açılmasının bölge voleybolu için iyi olacağına kanaat getirerek bu talebimizi Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze ilettik. Bu bağlamda talebimiz federasyonca da olumlu karşılanınca kursumuz 6 Nisan tarihinde başlamış olacak. Kursun açılması yönünde emek sarf eden ve gayret gösteren herkese teşekkür ederken kursa katılacak olan antrenör adaylarımıza da başarılar diliyorum. Ayrıca kursun verimli geçmesi ve de katılımcıların zorluk yaşamaması adına Gaziantep voleybol camiası olarak birlik olup gerekli özveriyi göstereceğimizi düşünüyorum" şeklinde konuştu. (YAHYA KARÇAK)

5.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin