ARI GİBİ ÇALIŞIYOR

ARI GİBİ ÇALIŞIYOR

AK Parti’nin 24 Haziran seçimleri için hazırlanan milletvekilliği listesinde mevcut vekil Canan Candemir Çelik’in yer almaması Oğuzeli ve Barak köylerinde üzüntüyle karşılanmıştı. Çelik, vekil gösterilmemesine rağmen sahada arı gibi çalışarak vatandaşın gönlünde vekil koltuğuna çoktan oturdu. Gazetemize açıklamalarda bulunan Çelik, “Parti bizim davamız. Listede olmak ya da olmamak söz konusu bile değil.  Görevimiz neyse üzerimize düşeni yapacağız. Cumhurbaşkanımız, cumhurbaşkanı olarak güçlü bir şekilde seçilmesi için, meclis için, güçlü Türkiye için teşkilatlarımızla, adaylarımızla hep beraber çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, 24 Haziran’da yapılacak olan 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde aday gösterilmemişti. Aday gösterilmemesi Oğuzeli ve Barak köylerinde üzüntü ile karşılanırken Çelik, tıpkı bir aday gibi, mahalle mahalle, sokak sokak geziyor, genç yaşlı çocuk engelli, tüm vatandaşları kucaklayıp partileri için oy sözü alıyor. Sahada tıpkı bir arı gibi çalışan Çelik, gazetemize yaptığı açıklamada aday gösterilmese dahi davası için var gücüyle çalışacağını duyurdu. Çelik, “Parti bizim davamız. Listede olmak ya da olmamak söz konusu bile değil.  Görevimiz neyse üzerimize düşeni yapacağız. Cumhurbaşkanımız, cumhurbaşkanı olarak güçlü bir şekilde seçilmesi için, meclis için, güçlü Türkiye için teşkilatlarımızla, adaylarımızla hep beraber çalışacağız. Süreç çok kısa, onun için çok hızlı hareket etmek gerekiyor. Mümkün olduğu kadar vatandaşımız içinde, halkımızla birlikte olmamız gereken her yerde olup çalışmaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

DAVANIN NEFERİ OLARAK ÇALIŞMAYA DEVAM

Milletvekili olarak görev yaptığı süreçte uyumlu çalışmalar yürüttüklerini hatırlatan Çelik, “Milletvekili olarak görev yaptığım süreçte de diğer vekil arkadaşlarımızla, teşkilatlarımız ve belediyelerimizle uyumlu bir çalışma süreci geçirdik. Ekip çalışması ruhunun Gaziantep’e kazandırdığı çok önemli yatırımlar oldu. Bundan sonraki süreçte de güçlü bir meclisle, güçlü bir cumhurbaşkanı sisteminde çok daha güzel yatırımlar olacak. 24 Haziran seçimlerinde yüzde 62,5’i aşacak şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Davamızın neferi olarak çalışmaya devam edeceğiz. Kim ‘ben olmazsam bu dava olmaz’ diyorsa büyük bir kibir içerisindedir. Biz nefer olarak çalışmaya, hangi görev verilirse devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.  

TÜRKİYE GENÇLERİMİZLE ŞAHLANACAK

Siyasetin bir bayrak yarışı, milletvekilliğin ise bu yarışta önemli bir görev olduğunun altını çizen Çelik, “Bu bayrak yarışında biz nasıl bu görevi bir süre yaptıysak, bundan sonra da bu görevi yapması gereken arkadaşlarımız olacak. Özellikle gençlerimizin önünün açılması AK Parti’nin çok önemli bir özelliği. Bu süreçte de bunu fiilen sahada görmek bizi heyecanlandırıyor. Daha önce 30 yaş sınırını 25’e indiren AK Parti’ydi. Referandumda da yine 18 yaşı kazandırdık. Gaziantep listesi genç adaylar konusunda çok şanslı. Gaziantep çok genç potansiyeli olan bir şehir. Genç adaylarımızın çalışmalarını başarılı buluyorum. Gaziantep’e heyecan ve dinamizm kazandıracaklar. AK Parti ile siyasette gençlerin önü açılıyor. Gençlerimizle birlikte Türkiye şahlanacak. Gençlerden ümitliyiz” şeklinde konuştu.

10.06.2018 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin