ATATÜRK’ÜN ULUSAL EGEMENLİK MÜCADELESİ KONFERANSI

ATATÜRK’ÜN ULUSAL EGEMENLİK MÜCADELESİ KONFERANSI

 

Gaziantep’te Ortak Yaşam Platformu ve Eğitim-İş Sendikası ortaklığıyla  Atatürk’ün Ulusal Egemenlik Mücadelesi’ konulu konferans düzenlendi.

Tuğcan Otel’de düzenlenen Konferansa Eğitim-İş Genel Merkez Hukuk Sekreteri Maksut Balmuk, Eğitim-İş Genel Merkez Eğitim Sekreteri Şaban Özdemir, Tarihçi Yazar Sinan Meydan ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Konferansta Ortak Yaşam Platformu adına konuşan Mahmut Bağcı,  “Demokrasiye inanan, çağdaşlığı, laikliği cumhuriyet yaşam felsefesi olarak içselleştirmiş herkes bir araya gelmelidir. Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun; bu vatanın dirliğine, bütünlüğüne inanmış tüm siyasi partilere mensup yurttaşlarımız, İstiklal Marşımızın başlangıcındaki gibi korkmadan el ele verip mücadele birliği yaratmak zorundadır” dedi.

Tarihçi-Yazar Sinan Meydan ise konuşmasında, Atatürk’ün kurtuluş savaşından önce zihinleri değiştirmek, zihinlerdeki işgali kaldırmak için mücadele ettiğini ifade ederek, ünümüzde Atatürk’ün mücadelesinin anlaşılmasının önemine vurgu yaptı.

30.01.2017 (Sinan ŞAHİN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin