BAHARA ŞENLİKLİ KARŞILAMA

BAHARA ŞENLİKLİ KARŞILAMA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 Nisan tarihine kadar sürecek olan Bahar Şenliği başladı. Binlerce Gaziantepli, Bahar Şenliği,’nin düzenleneceği Botanik Bahçesi, Kavaklık ve Masal Park’a akın etti. Rengarenk çiçeklerle bezeli Kavaklık Parkı’nda basın mensuplarına konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Yeni bir dönem başladı, yeniden ‘bismillah’ diyoruz, ustalık döneminde şehri cennete dönüştürmeye yönelik hedefimiz var. Bahar şenlikleriyle insanla doğayı buluşturuyoruz. Çocuk dostu, kadın dostu, engelli dostu, vatandaş odaklı nasıl bir şehir inşa edilir, nasıl huzurlu mekânlar kurulur, bunların gayreti içerisindeyiz” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Bahar Şenliği düzenledi. 30 Nisan tarihine kadar çeşitli etkinliklerin düzenleneceği Bahar Şenliği’nin 2 hafta süreceğini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Çok mutluyuz, bahar diriliştir, tabiatın güzelliklerinin ortaya çıkışı, ağaçların tohumlarının açmasıdır, insanların güneşle buluşması ve mutluluktur. Çevreye uyumlu bir şehir için yıllardır, doğaya aşkımızı ilan ettik. Bu anlamda büyük bir gayret gösteriyoruz. Yeni bir dönem başladı, yeniden ‘bismillah’ diyoruz, ustalık döneminde şehri cennete dönüştürmeye yönelik hedefimiz var. Bahar şenlikleriyle insanla doğayı buluşturuyoruz. Çocuk dostu, kadın dostu, engelli dostu, vatandaş odaklı nasıl bir şehir inşa edilir, nasıl huzurlu mekânlar kurulur, bunların gayreti içerisindeyiz. Şehri gülistan etmek, taşları güle çevirmek üzere büyük bir gayretle çalışıyoruz. Halkımız çok mutlu, çok huzurlu. İnşallah, yeni dönemde daha fazla yeşil alan, daha fazla değer katan şehirler, daha fazla çevreye uyumlu şehirler noktasında hedefimize hızla ulaşacağız. Milyonlarca metrekare yeşil alan ve parklar yaptık, bir dönemde yeşil alanı yedi kat artırdık. Yeni dönemde kişi başına düşen yeşil alanımızı 10 kat artırmayı planlıyoruz. Doğa ve bahar şenliklerinde halkımızla bir araya geliyoruz. Baharın gelişi ülkemize ve gönlümüze huzur getirsin. Etkinlikler alanında, Osmanlı şerbeti dağıtılıyor, Karagöz oyunlarımız oynatılıyor, orta oyunlar oynatılıyor, çocuklarla ilgili tüm etkinliklerde yeşille çocukları bir araya getiriyoruz. Çocuk dostu kent inşa ediyoruz. Kitap kafelerimizle, millet bahçelerimizle koyduğumuz hedeflerin uygulama alanlarını burada başarıyoruz. Her şey çok güzel başladı, çocuğuyla çevresiyle, kadınıyla Yükselen Gaziantep’i hep birlikte inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

ŞENLİKTEN RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Bahar Şenliği’nde, palyaço bandosu ve animasyon ekipleri, keman kanun ritim çalışması, Gaziantepliler tarafından beğeniyle izlendi. Ayrıca, pandomim gösterisi, Faruk Lök ve Grubu, Türk Müziği Topluluğu ve Alleben Grubu konserleri şenliğe renk kattı. Büyükşehir Belediyesi Bando takımının gösterisi ilgi çekti. “Çiçek” konulu resim sergisi kapsamında şenliğe katılanlar uzmanların eşliğinde çizim yaptı. Çömlek, Baskı ve Seramik Atölyesi kuruldu. Bahar Şenliği kapsamında hafta sonuna özel, 13.00 ile 17.00 saatlerinde yapılacak etkinliklere, tüm vatandaşlar davet edildi. (TÜLAY KARA)

14.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin