BAŞKAN NEDEN SESSİZ?

BAŞKAN NEDEN SESSİZ?

Geçtiğimiz günlerde ‘Eczanelerin Reçete Rekabeti Bıktırdı’ başlığıyla manşetten duyurduğumuz haberimizin ardından vatandaşlar 25 Aralık Devlet Hastanesi karşısında bulunan Erdoğan Eczanesi’ne ilişkin şikayetlerini gazetemize iletmeye devam ediyor. Hasta ve hasta yakınlarını reçete kapma tacizine maruz bırakan Erdoğan Eczanesi için ise Gaziantep Eczacılar Odası Başkanı İrfan Demirci henüz bir yaptırım uygulamadı. Vatandaşların otogar simsarlarına benzettiği rekabetçi eczacılara ise tepkisi büyük.

‘Eczanelerin Reçete Rekabeti Bıktırdı’ başlığıyla vatandaşlardan eczacılara ilişkin gelen şikayetleri geçtiğimiz günlerde gazetemiz aracılığıyla duyurmuştuk. 25 Aralık Devlet Hastanesi karşısında bulunan Erdoğan Eczanesi’ne ilişkin reçete kapmak için hasta ve hasta yakınlarına seslenmesi, eczanelere çağırmasına vatandaşların tepkisi büyük oldu. Reçete kapma tacizine maruz kalan hasta ve hasta yakınları gazetemize ilettiği görsellerle bu probleme çözüm aradıklarını dile getirdiler. Vatandaşlar, “Hasta ve hasta yakınları, kendi dertlerine mi yansın, eczacının para hırsıyla mı uğraşsın? Biz ilaç almak için eczaneye gidiyoruz, bizi müşteri olarak görüyorlar. Eczacılık para kazanılan bir meslek olabilir ama hasta müşteri midir? Hiçbir hastane bize ‘Buyurun bizim hastanemize buyurun’ diyor mu? Eczacılar onca yıl okuyup dirsek çürütüyor, sonra eczane önünde müşteri kovalıyor” şeklinde sitem etti.

ECZACILAR ODASI BAŞKANI’NDAN CEVAP BEKLİYORLAR

Vatandaşlar Gaziantep Eczacılar Odası Başkanı İrfan Demirci’nin olaya çözüm üretmemesine tepki göstererek, “25 Aralık Devlet Hastanesi’ndeki tedavimizi tamamlayıp eczanelere ilaç almaya yöneldik. Erdoğan Eczanesi’nin kapının önünde ‘buyurun bizim eczaneye abla, buyurun’ diye seslenmeye başladılar. Zaten hastane psikolojisinden çıkmadan bir de eczacıların rekabetine alet olmak istemiyoruz. Gaziantep Eczacılar Odası Başkanı İrfan Demirci bu olaya el atmalı, çözüm bulmalı” şeklinde konuştular. Vatandaşlar Başkan Demirci’nin rekabet eden eczacılara yaptırım uygulamasını istiyor. (TÜLAY KARA)

 

11.06.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin