BAYRAM TELAŞI

BAYRAM TELAŞI

Gaziantep’te kurban bayramı öncesinde esnafın ve vatandaşın telaşı bitmedi. Uzun süredir ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan esnafın tek umudu bayramken, vatandaş bayram öncesi alışverişinde pahalılıktan dert yandı. Belediyeler kurban kesim alanlarını temizlerken vatandaşlar da kurbanlıkların kesimi için hazırlıklarını tamamladı.

Kurban bayramı öncesinde Gaziantep’in çarşılarındaki hareketlilik esnafın umudu oldu. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayından bu yana devam eden ekonomik sorunlar sebebiyle esnaflar bayramı iple çekti. Fakat esnafın dolar kuruyla birlikte sattığı ürünlere geçtiğimiz yıla oranla oldukça büyük zamlar geldi. Vatandaşlar ise bayram alışverişinde pahalılıktan dert yandı. Asgari ücretle geçimini sağlamaya çalışan vatandaşlar fiyatlar sebebiyle dükkânları gezdi ama alışveriş yapamadı.

BELEDİYELER BAYRAMA HAZIR

Kurban kesim yerlerinin temizliği ve bakımı için belediyeler yaklaşık bir haftadır durmaksızın çalışıyor. Vatandaşların hijyenik ortamda kurban ibadetlerini gerçekleştirmelerini amaçlayan belediyeler aynı zamanda kurban atıkları için poşet de dağıttı. Bayramda ulaşımın ücretsiz olacağını da duyuran belediyeler, kendilerine ait kesim yerlerini billboardlar üzerinden duyurarak vatandaşların kesim alanlarını kullanmaları için çağrıda bulundu. Belediyelerin işaret ettiği alan dışında kurban kesenlere ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ceza kesilecek.

DÜĞÜNDE ALTIN HAYAL OLDU

Bayram sonrasında düğünlerin sıklaşacağını belirten vatandaşların bir diğer gündemi ise altın fiyatları. Gün geçtikçe artan altın fiyatları bayram sonrasında yapılacak olan düğünlerde de hayal oldu. Yatırım aracı olarak da kullanılan çeyrek altın 428 TL’ye yükseldi. Vatandaşlar kurbanlık masraflarının yanına ek olarak altın fiyatlarına da dert yandı.  (NEVRE SARAÇ)

8.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin