BELEDİYELER KAR SINAVINI GEÇTİ

BELEDİYELER KAR SINAVINI GEÇTİ

Gaziantep’te etkili olan yoğun kar yağışına karşı Büyükşehir Belediyesi ile Şahinbey ve Şehitkamil Belediyeleri yolların açılması için 24 saat sahada görev yaptı. Yüzlerce personel gece gündüz soğuğa aldırış etmeden yolları kardan temizledi. Belediyeler, çetin geçen bu kış ayında kar sınavını başarıyla geçti.

Gaziantep 2 gündür yağan kar ile beyaz örtüye büründü. Büyükşehir Belediyesi ile Şahinbey ve Şehitkamil Belediyeleri kar dolayısıyla yollarda oluşabilecek olumsuzluklara karşı ekiplerin sahada görevlendirdi. Yüzlerce belediye personeli geceden sabaha yollardaki karları temizleyerek tuzlama çalışması yürüttü. Belediyeler, Gaziantep’in kar sınavını başarıyla tamamladı. Büyükşehir Belediyesi’nin “Karla Mücadele Ekibi”yle başlattığı çalışmaları aralıksız sürdürüyor. Yurdun dört bir yanını saran kar yağışının Gaziantep’te de kendini hissettirmesi nedeniyle meydana gelecek olası kazaları önlemek ve vatandaşın mağduriyetini engellemek için düğmeye basan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, şehrin muhtelif bölgelerinde karla mücadele ediyor. Çalışmada, 25 tuz robotu makinesi, 15 greyder, 10 loder, 25 bekoloder, 17 kar küreme makinesi, 45 kamyonet, 650 personel ve 6 bin ton tuz stoku ile kırsal mahallelerde ve şehir merkezinde 24 saati aşkın bir süredir ekiplerin mesaisi devam ediyor.

ŞAHİNBEY’İN 62 ARACI GÖREV BAŞINDA

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gece saatlerinden itibaren ilçenin birçok bölgesinde inceleme yaparak, çalışmaları takip etti. Tahmazoğlu, çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamalarda "Gaziantep'e günlerdir beklenen kar yağışı yoğun bir şekilde başladı. Biz de bu kar yağışından vatandaşlarımızın olumsuz etkilenmemesi için 62 aracımızla sahadayız. Ekiplerimiz bu kapsamda çalışmalar yapıyor. Sahada ekiplerimiz 24 saat esasına göre çalışıp gerek tuzlama, gerekse de yol açma çalışmaları yapacak. Karla mücadele için ekiplerimizin her noktada aynı anda çalışması mümkün değil çünkü ilçemizde 5 bin 500 tane cadde ve sokak var. Dolayısıyla ana arterler başta olmak üzere diğer yollarımızın açılması için çalışmalar sırasıyla sürüyor. Vatandaşlarımızın da tedbir amaçlı kar lastikleri ve zincirlerinin olması çok önemli" dedi.

ŞEHİTKAMİL’DE 24 SAAT MESAİ

59 iş makinesiyle 24 saat sahada çalışma yürüttüklerini aktaran Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuz durumun yaşanmaması adına toplam 550 personelimiz özel kar küreme, tuzlama robotu, greyder sıyırıcı araç, büyük kepçe yükleyici gibi 59 iş makinesiyle 2 vardiya şeklinde çalışma yürütüyor. Ekiplerimiz, hastaneler, sağlık ocakları, okullar, kamu kurum ve kuruluşlarının olduğu bölgelerde yoğun bir şekilde çalışıyor. Özveriyle çalışan tüm ekip arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. (NEVRE SARAÇ)

                                        

13.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin