BEN ASLINDA VARIM!

BEN ASLINDA VARIM!

Gaziantep’in Oğuzeli İlçesi’nde ikamet eden 67 yaşındaki Cuma Gezginci, doğduğundan bu yana kimliksiz yaşıyor. Kayıtlarda var olmadığı için yaşını tahmini bilen, ‘Doğduğumdan beri yaşıyorum’ diyen Gezginci, kimliğini çıkarır çıkarmaz hastaneye gidip tedavi olmak istiyor. Gezginci, yetkililerden yardım isteyerek, “Ben aslında varım, resmi kayıtlarda da var olmak istiyorum” dedi.

Gaziantep’in Oğuzeli İlçesi Güzelce Mahallesi’nde ikamet eden Cuma Gezginci, 67 yıldır kimliksiz yaşıyor. Annesinin de nüfusa kaydının bulunmadığını, kendisine de doğduğunda kimlik çıkarılmadığını belirten Gezginci, “Okuma yazma bilmiyorum, okula gidemedim. Kimliğim yok diye evlenemedim, çocuk yapamadım. Annem Suriyeliydi. Ne Suriye’de ne de Türkiye’de nüfusa kaydı vardı. Bir kız kardeşim var, o da evlenirken kimlik çıkardı. Ben de kimlik çıkarabilmek için kız kardeşimin DNA örneğini aldırdım ama yeterli bulunmadı. Kimliğimi çıkarmak için girişimlerde bulundum, yine de başarılı olamadım” dedi.

KİMLİĞİMİ ALIP HASTANEYE GİTMEK İSTİYORUM

Gezginci, yetkililerden yardım isteyerek, “7 yaşından beri öksüzüm, arada büyüdük bu yaşa kadar geldik. Gökten zembille inmedim, benim de bir annem babam vardı. Bilememişler kimlik de çıkarmamışlar. Şeker hastası olduğumdan beri kimliksizliğin acısını daha çok çekiyorum. Bir an önce kimliğime kavuşmak ve hastaneye gitmek istiyorum. Çobanlık yapıyorum, karnımı doyuruyorum. Beni yok saymayın, ben aslında varım. Sadece resmi kayıtlarda yokum. Resmiyette de var olmak istiyorum. Hastaneye gidip tedavi olmak istiyorum. Yetkililerden yardım istiyorum” ifadelerine yer verdi. (NEVRE SARAÇ)

12.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin