BİRLİKTE BAŞARALIM

BİRLİKTE BAŞARALIM

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Yardım Gönüllüleri Derneği tarafından düzenlenen törenle 6 bin 300 öğrenciye okul kıyafeti dağıtıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “İstiyoruz ki kitaba kolay ulaşın, istediğiniz her kitabı alın. Bol okuyun, bol düşünün, zihninizi iyi yetiştirin. Size ulaştırdığımız bütün kaynaklardan istifade edin, birlikte başaralım. Doğuştan itibaren, çocuklarımızın genetiği neye uygunsa, hangi spora uygunsa, hangi dalda başarılıysa destekleyerek bedensel olarak geliştirmek istiyoruz. Sizlere güveniyorum” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Yardım Gönüllüleri Derneği tarafından düzenlenen törenle 52 okuldan 6 bin 300 öğrenciye okul kıyafeti dağıtıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, çocukların daha çok okumaları adına birçok projeyi faaliyete geçirdiklerini hatırlatarak, “Çocuklar bizim umudumuz, heyecanımız, istiklalimiz. Bu sebeple Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile 17 yıl önce partimizi kurarken, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dedik. Annesi babası kim olursa olsun, işçi olsun, çiftçi olsun, doğan her çocuğumuza fırsat eşitliği vereceğiz dedik. Gelişmiş batı medeniyetinde çocukların nesi varsa, bizim çocuklarımız da aynı imkanlara kavuşacaktır. Milli eğitim bakanlığı bütün ekibiyle yanımızda, çocuklarımızı her alanda merkeze alıyoruz. Çok okumanızı istiyorum. Cumhurbaşkanımız Millet Kıraathanesi demeden önce her yere kitap kafelerimizi açtık. İstiyoruz ki kitaba kolay ulaşın, istediğiniz her kitabı alın. Bol okuyun, bol düşünün, zihninizi iyi yetiştirin. Size ulaştırdığımız bütün kaynaklardan istifade edin, birlikte başaralım. Doğuştan itibaren, çocuklarımızın genetiği neye uygunsa, hangi spora uygunsa, hangi dalda başarılıysa destekleyerek bedensel olarak geliştirmek istiyoruz. Sizlere güveniyorum” dedi.

ANNELİK- BABALIK BÜYÜK FEDAKARLIKTIR

Şahin, törende öğretmenlerin ne kadar önemli bir mesleği icra ettiklerini vurgulayarak, “24 Kasım öğretmenlerimizin günü, ama öyle bir meslek icra ediyorlar ki peygamberlik mesleği. Bu meslekte o kadar önemli işler yapıyorsunuz ki, minnettarız. Milli Eğitim Bakanımız diyor ki; ‘En güzel uçağı yapsanız dahi, en güzel malzemeyi kullansanız dahi o uçağı uçurabilmeniz için kuvvetli bir rüzgar lazım’. İşte bizim hocalarımız, öğretmenlerimiz o uçağın rüzgarıdır. O rüzgar olmazsa, bu gençler başaramayacak. Hepimizin en büyük hayali evlatlarımızı iyi şartlarda okutmak, vatana millete hayırlı evlat olarak yetiştirmek. Annelik- babalık büyük fedakarlıktır, büyük aşktır, sevdadır. Bugün bu başarıları elde ediyorsak, bilinçli anneler, babaların güçlü desteğiyledir” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Büyükşehir Yardım Gönüllüleri Derneği Başkanı Oya Hemgirmen, törende yaptığı konuşmada derneklerinin faaliyetlerine değinerek, “Bizler dernek olarak yıl içinde hastalara, yaşlılara, çocuklara ve yaşlılara yönelik birçok çalışmalar yapıyoruz. Özellikle eğitim alanında yapmış olduğumuz etkinliklerde duyduğumuz mutluluk tarif edilmez. Desteklerimizin bazıları minik çocuklarımıza olduğu gibi bazıları da üniversite öğrencilerine yönelik oluyor.  Yaklaşık 50 okuldan 500 öğrenciyle uçurtma şenliği yaptık. Bu çalışmalarımız büyükşehir belediyemizin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün katkılarıyla önümüzdeki yıllarda da devam edecek” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZİN MUTLULUĞUNU HEDEFLİYORUZ

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kirazoğlu ise, “Bu salonda bulunmak, Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un 2023 eğitim vizyonunu açıklanırken bahsettiği bir konuyu hatırlattı. Öğrencilerimizin eğlenerek, yaparak, yaşayarak öğrenmesi, akademik çerçeveye sıkışmadan sosyal, sportif ve sanatsal aktivitelerin desteklenmesini hatırlattı. Bütün öğrencilerimiz burada eğlenmelerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyemizin hediyeleri ile evlerine mutlu dönecekler. Öğrencilerimizin mutluluğunu hedeflediğimiz bir eğitim vizyonu açıkladık.2023 eğitim vizyonu öğrencilerimizin mutluluğunu hedefliyor” sözlerine yer verdi. (NEVRE SARAÇ)

9.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin