BÖLGENİN EN GENİŞ KAPSAMLI HEMODİYALİZ MERKEZİ AÇILDI

BÖLGENİN EN GENİŞ KAPSAMLI HEMODİYALİZ MERKEZİ AÇILDI

Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mücahitler Ek Hizmet Binası Hemodiyaliz Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Bölgenin en geniş kapsamlı merkezlerinden biri olan Hemodiyaliz Merkezi, sadece Gaziantep’e değil bölgedeki hastalara da hizmet verecek.

Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mücahitler Ek Hizmet Binası Hemodiyaliz Merkezi, düzenlenen tören ile hizmete açıldı. Bölgenin en geniş kapsamlı merkezinde 21 diyaliz ünitesi mevcut, su deposu çift sistemden oluşuyor. Mobilyaları hastanenin kendi marangozhanesinde üretilen merkez için Vali Yardımcısı Cengiz Ayhan, açılışta yaptığı konuşmada, “Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanemize ait olarak Hemodiyaliz Merkezimizi açtık. Tam olarak 21 tane diyaliz ünitemiz mevcut. Gaziantep için çok ciddi bir rakamdan bahsediyoruz. Yüzde 11 artış sağlandı. Hemodiyaliz Merkezimiz yaklaşık olarak 250 hastamıza hizmet verebilecek kapasitede” dedi.

SAĞLIK CAMİASI AÇILIŞ KURDELESİNİ KESTİ

Açılış törenine Vali Yardımcısı Cengiz Ayhan, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Berk, Gaziantep İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serdar Sarıfakı, Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mesut Özkaya, 25 Aralık Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Emin Türk,  Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Suat Zengin, Deva Hastanesi Başhekimi Dr. Beyhan Tahmazoğlu, Şehitkamil Devlet Hastanesi Op. Dr. Ali Güven Fincan, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan, Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Kemal Kazak ve hastane idarecileri katıldı. (ASLI EMEKTAR)

 

 

20.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin