BU KADARINA DA PES!

BU KADARINA DA PES!

Gaziantep'te geçtiğimiz hafta yaşanan kedi katliamlarının ardından ortaya atılan bir iddia kan dondurdu. Kentte bulunan Kavaklık Parkı içerisinde sahipli köpeklerin kaçırıldığı ardından fidye istenerek sahiplerine teslim edildiği öğrenildi.

 

Geçtiğimiz hafta içerisinde aralıklarla onlarca kedi kimliği belirsiz kişiler tarafından zehirlenerek katledilmişti. Zehirlenme faciasının ardından sahipli köpeklerin kaçırıldığı iddia edildi. Sosyal medyadan seslerini duyuran köpek sahipleri, yaşanan olayları aktardı. Sosyal medya üzerinden konuya ilişkin paylaşımlarda bulunan Turgut Özel isimli bir vatandaş, “Gaziantep Kavaklık Parkında, iki haftada 3 köpek fidye için kaçırıldı. Fotoğrafta gözüken "Çiko" isimli köpek ikinci defa kaçırıldı. Kaçıranlar, köpekleri paraları alarak teslim ediyorlar. Köpek sahipleri, kaçıranların görüntüsünü güvenlik kameralarından tespit ederek polise veriyorlar. Mobese’den görüntülenen şahıslar bulunamıyor. Kaybolan bir can herhangi değersiz bir şey değil. Lütfen bu konuda duyarlı olarak bu işin peşini bırakmayalım. 4 gün oldu Çiko hala bulunamadı. Kaçıranlardan da herhangi bir ses yok” açıklamalarında bulundu.

VALİ GÜL'DEN DESTEK İSTEDİLER

Kedilerin katledilmesinin ardından camilerin bulunması için talimat veren Gaziantep Valisi Davut Gül'e seslenen hayvan severler, hayvanlar üzerinden fidye talep edilmesine tepki gösterdi. İki hafta boyunca 3 köpeğin kaçırıldığını belirten hayvan severler, Vali Gül'den destek istedi. (ASLI EMEKTAR)

29.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin