BULVAR BOYUNCA KEDİLERİ ZEHİRLEDİLER!

BULVAR BOYUNCA KEDİLERİ ZEHİRLEDİLER!

Gaziantep’in Şahinbey İlçesi Atatürk Bulvarı üzerinde sabah saatlerinde ölü kediler bulundu. Mahallenin çeşitli bölgelerinde zehirlenerek öldüğü tespit edilen yaklaşık 15 kediyi Büyükşehir Belediyesi Ekipleri topladı. Kedilerin ölümüne sebep olan cani veya canilerin bulunması için emniyet birimleri çalışma başlattı.

Gaziantep’in Şahinbey İlçesi Atatürk Bulvarı’nda bulunan kaldırımlarda, otobüs duraklarında ve boş dükkanların bahçelerinde sabah saatlerinde ölü kediler bulundu. Zehirlenerek öldüğü tespit edilen yaklaşık 15 kedi için hayvan severler harekete geçti. Bulvar üzerindeki dükkanların beslediği kedilerin gece yarısı öldüğünü belirten çevre esnafı, “Gece yarısı dükkanımı kapatmadan önce beslediğimiz kedinin bir anda yere yığıldığını gördüm. Civarda başka kedilerin de bu şekilde öldüğünü görünce zehirlendiğinden şüphe ettik. Belediyeye haber verdik” dedi.

CANİLERE ATEŞ PÜSKÜRDÜLER

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Dairesi ekipleri, duyarlı vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine geldi. Ekipler ilk olarak yaralı buluna kediye müdahale etti, ardından canice katledilen kedileri teker teker topladı. Vatandaşlar ekiplere hızlı müdahalelerinden dolayı teşekkür ederken, onlarca kediyi katleden canilere ise ateş püskürdü.

VALİ GÜL VE EMNİYET MÜDÜRÜ ZEYBEK’E ÇAĞRI YAPTILAR

Hayvan severler, Atatürk Bulvarı üzerinden Ordu Caddesi ve Üniversite Bulvarı’na kadar olan güzergah üzerinde kedilerin zehirlendiğini belirtti. Yasaların sokak hayvanlarını korumada yetersiz kaldığını belirten hayvan severler, emniyet birimlerinin konuyla ilgilenmesi için Vali Davut Gül ve İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek’e çağrıda bulundu. (NEVRE DUMAN)

23.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Malesef antep hayvan sevgisi konusunda çok geride.
Guven23 Eki 2020 23:59:23
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin