BÜYÜKŞEHİR, AŞI İÇİN KOLLARI SIVADI

BÜYÜKŞEHİR, AŞI İÇİN KOLLARI SIVADI

Pandemi sürecinde personelleri ile izin ve tedavi takip konusunda yakından ilgilenen, korona virüs geçiren ve iyileşen personellere plazma bağışının önemi konusunda Kızılay ve İl Sağlık Müdürlüğü ile ortak eğitimler veren ve plazma bağışı için çağrılarda bulunan Büyükşehir Belediyesi, şimdi aşı toplantıları için kolları sıvadı. Büyükşehir Belediyesi, kendi bünyesinden başlayarak aşının önemini tüm Gazianteplilere anlatacak.

Büyükşehir Belediyesi, korona virüs ile mücadele sürecine sunduğu desteklere bir yenisini daha ekliyor. Gaziantep’in aşılama oranının artması amacıyla kolları sıvayan Büyükşehir Belediyesi, kendi personelinden başlayarak tüm Gazianteplilerle aşıyı konuşacak. Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanı Dr. Serdar Tolay, “Pandemi süreci boyunca örnek çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyemiz aşılama döneminde de ilimizin aşılama oranının yükselmesine katkı sağlayacak bir aşılanma için bilinçlendirme ve teşvik amaçlı bilgilendirme toplantıları yapmaya karar vermiştir”  ifadelerine yer verdi.

AŞI KONUSUNDA TEŞVİK EDİLECEK

Tolay açıklamalarının devamında, toplantılara belediye personelinden başlanacağını belirterek, “Bu toplantıların ilkini Büyükşehir Belediyemizde çalışan kendi personellerimize yapmanın daha uygun olacağı kanısı hasıl olmuştur. Bu yüzden takdir edersiniz ki, öncelikle belediye çalışanlarımızın aşılanma oranını ortaya koymamız gerekmektedir. Bu aşılanma oranını belirledikten sonra aşı yaptırmayanlar başta olmak üzere tüm belediye personelimize bilinçlendirme ve bilgilendirme toplantıları yapılacak, böylece aşı yaptırmaları konusunda teşvik edilmeye çalışılacaktır” dedi.

TOPLANTILAR BUGÜN BAŞLIYOR

Toplantıların 30 Temmuz tarihinde başlayacağını belirten Tolay, “İlimizdeki çeşitli STK’lara, meslek odaları vb. gibi kuruluşlara ve birliklere bu bilgilendirme toplantıları gerçekleştirilmesi hedeflenmiştir. Bu çalışmalarımız Gaziantep Kent Konseyi ile işbirliği çerçevesinde Valiliğimizin bilgisi dahilinde yapılacaktır. Bu toplantıların hepsinde Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak tarafından aşı yaptırmanın ne kadar önemli olduğu hakkında bilinçlendirme ve bilgilendirme amaçlı eğitim sunumu gerçekleştirilecek. Bu toplantıların 30 Temmuz 2021 Cuma Günü Büyükşehir Belediyemiz Çetin Emeç Toplantı Salonunda yapılacaktır. Bilahare 2-3 Ağustos Pazartesi-Salı Günleri yine Belediyemiz Onat Kutlar Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’İN AŞI HARİTASI ÇIKARILACAK

Tolay, toplantı öncesinde istatistiksel veri amaçlı yapılan çalışma ile belediyenin aşı haritasının da çıkarılacağını aktararak, “Belediyemiz personelleri dışında isteyen vatandaşlarımız toplantılara katılabilirler. Böylece Covid19 Hastalığı ve Covid19 Aşısı hakkında faydalı bilgiler edinebileceklerdir. Personellerin görev yaptığı birimdeki Daire Başkanlarından istatiksel sayısal veri alıyoruz, aşılama istatistiği oluşturuyoruz” dedi. (NEVRE DUMAN)

30.07.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin