BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİFTÇİYE DESTEK

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİFTÇİYE DESTEK

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı 2.Birleşim Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkan vekili Osman Toprak başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda gündeme alınan 3. Madde ile çiftçilere yapılacak olan tarım destekleri oy birliği ile kabul edildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı 2.Birleşim Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkan vekili Osman Toprak başkanlığında yapıldı. 45 gündem maddesinin oylandığı birleşimin 3. Maddesinde yer alan tarım destekleri, meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi. Desteklerin de açıklandığı gündem maddesine göre İslâhiye ve Nurdağı ilçelerinde çiftçilere Maraş biberi, Oğuzeli ve Şahinbey ilçelerinde dolmalık patlıcan ve dolmalık biber, Şehitkâmil ve Şahinbey ilçelerinde sof ve tarla domates dağıtılacak. Büyükşehir belediyesi, çiftçilerden bu dağıtımlarda sadece yüzde 42 katkı alacak.

YANLIŞ BİLİYORSUNUZ

Toplantıda CHP’li meclis üyelerinin 1.Birleşim Toplantısında yardım konusundaki sorularına ilişkin konuşan Başkanvekili Osman Toprak, “Size verilmiş olan cevaplar doğru cevaplardır. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinin ayrı bir tüzel kişiliği vardır, dolayısıyla iştiraklerin mali yapısı ve aldığı kararlar Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki hizmet birimlerimizde bulunmamaktadır. Şirketlerimiz ile alakalı veremeyeceğimiz hiçbir cevap yok. Yanlış biliyorsunuz, bizim ve şirketlerimizin vakıf ve derneklerle ticari ilişkisi bulunmamaktadır” dedi. (TÜLAY KARA)

14.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin