CAMİ İMAMI HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

CAMİ İMAMI HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Gaziantep Akademik Mesleki Odaları Birliği ve Gaziantep Barosu tarafından İyinacar Cami imamı hakkında Gaziantep Cumhuriyet Baş Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusuna ilişkin Adliye önünde açıklama yapan Gaziantep Barosu Başkanı Bektaş Şarklı, “Kucaklaşma gününde bu sözlerin söylenmesi, bu imamın verdiğimiz vergilerden maaş alıyor olması, Gaziantep adına utanç verici bir durumdur” dedi.

Gaziantep Akademik Mesleki Odaları Birliği ve Gaziantep Barosu tarafından İyinacar Cami imamı hakkında Gaziantep Cumhuriyet Baş Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Adliye önünde açıklama yapan GAMOB Dönem Sözcüsü Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Ramazan Sürücü, “Bu ve benzeri çirkin olayları kınıyor, yetkilileri göreve davet ediyoruz” dedi. Gaziantep Barosu Başkanı Bektaş Şarklı, yaşanan olayın utanç verici bir olay olduğunu vurgulayarak, “Kucaklaşma gününde bu sözlerin söylenmesi, bu imamın verdiğimiz vergilerden maaş alıyor olması, Gaziantep adına utanç verici bir durumdur. Bu kişinin kamu görevinden alınması gerekiyor. İdari soruşturmanın genişletilmesi ve kişinin görevden alınması için Gaziantep Valiliği’ne başvuruda bulunacağız” ifadelerine yer verdi.

CUMHURİYETİ KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ SÖZLER

İyinacar cami imamının Ramazan Bayramı’nın ilk gününde verdiği hutbeye ilişkin yapılan suç duyurusunda dilekçede şu ifadelere yer verildi; “Şüpheli şahıs konuşmasında “Kurtuluş mücadelesinde bizi kandırdılar. 1.İnönü’de şöyle zafer kazandılar, 2. İnönü’de şöyle zafer kazandılar. Sakarya’da şöyle zafer kazandılar. Şöyle kahramanlık yapılmış, böyle kahramanlık yapılmış. Yunanlıları denize döktüler. Nerde döktüler. Hepsi yalan, keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı’yı daha sonra yeniden kurabilirdik” ifadelerini kullanarak Türkiye Cumhuriyeti’nin ve halkın milli ve manevi değerlerini alenen aşağılamıştır. Bu olay üzerine yerel ve ulusal basında gündem olmuş, başta ilimiz olmak üzere tüm ülkede yaşayan insanların tepkisine neden olmuş, kamu güvenliği bozulmuştur. Bayram namazı için verilen hutbede camii imamı olan şüpheli, binlerce şehit verdiğimiz Kurtuluş savaşımızı, Zaferimizi ve Cumhuriyetimizi küçük düşürücü sözler sarf etmiştir. Daha da ileri giderek  ‘Kurtuluş Savaşını için keşke kaybetseydik’ diyecek kadar gaflet ve delalet içinde hitapta bulunmuştur”. (NEVRE SARAÇ)

10.06.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin