CEZALAR FAYDA ETMİYOR

CEZALAR FAYDA ETMİYOR

Gaziantep’te korona virüs vaka ve ölüm sayıları hızla yükselirken vatandaşlar tedbirleri sokağa çıkma kısıtlamasında da hiçe saydı. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Gaziantep, yine ceza rekorları kırdı.

Gaziantep’te korona virüse karşı alınan yasak kararları her geçen gün artıyor. Alınan kararlara rağmen kuralları hiçe sayan vatandaşlar, vaka sayılarının yükselmesinde başrolü oynuyor. Gaziantep’te hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağına uymayanlar yine ceza yedi. Yasağın ilk gününde, 567 şahsa Sosyal Mesafe ve Maske Takma kuralını ihlal etmekten, 3 şahsa karantina hükümlerine aykırı davranmaktan, 112 şahsa da sokağa çıkma yasağını ihlal etmekten idari yaptırım uygulandı, Denetlenen 282 işyerinde olumsuzluğa rastlanmadı.

PAZAR GÜNÜ REKOR CEZA

Yasağın ikinci gününde ise kısıtlama ilan edilen saatler arasında yapılan denetimlerde, sokağa çıkma yasağına uymayan 782 şahsa ceza kesildi. Ayrıca 473 şahsa sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal etmekten, 15 şahsa ise karantina hükümlerine aykırı davranmaktan ceza kesildi.
Denetimlerde 252 iş yeri denetlenerek 1 iş yerine işlem yapıldı. (NEVRE DUMAN)

23.11.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin