DEMOKRASİ ZAFERİ

DEMOKRASİ ZAFERİ

15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNİN ÜZERİNDEN 3 YIL GEÇTİ

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3.yıldönümünde Gaziantep’te çeşitli etkinlikler düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla protokol üyeleri şehitlikleri ziyaret etti, Ulu Cami’de mevlit okundu. Kortej yürüyüşü ile meydanda toplanan yüzlerce vatandaş sabah namazına kadar nöbet tuttu. Kara gecenin üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen vatandaşların ellerinde ay yıldızlı bayraklarla bu vatanın, vatansızlara yar olmayacağını bir kez daha gösterdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Gaziantep’te bir dizi etkinlik ve ziyaret düzenlendi. Sabah saatlerinde şehitliklerin ziyaret edilmesi ile başlayan programlar sabah namazına kadar sürdü. Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Jandarma Komutanı Halil Uysal, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kurum müdürleri ve askeri erkan tarafından gerçekleştirilen mezarlık ziyaretinde Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Şehitlerin mezarlarına karanfiller bırakan protokol üyeleri, şehit yakınlarına başsağlığı diledi. Vali Gül ve protokol üyeleri, şehitlerin mezarlarına kırmızı karanfil bıraktı.

‘ALLAH ŞEHADETLERİNİ KABUL EYLESİN’

Şehitlikte konuşan 15 Temmuz şehidi Mehmet Demir’in babası Ahmet Demir, “Devletimizin, milletimizin başı sağ olsun. Acısı büyük. 15 Temmuz büyük bir darbe girişimiydi. Bu darbeye de bizim şehitlerimiz karşı çıktılar. O darbeyi önledik. Bugün yaşıyorsak onların yüzü suyu hürmetinedir. Allah onların bize şehadetlerini kabul eylesin. Vatanımız, milletimiz sağ olsun. Devletimiz sağ olsun. Devletimiz olmazsa biz de olmayız. Vatanımız olmazsa biz de olmayız. Vatan sağ olsun” diye konuştu.

ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT OKUNDU

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Gaziantep Valiliği tarafından Ulu Camide Mevlid-i Șerif programı düzenlendi. Programda İl Müftüsü Ahmet Çelik, kuranı kerim okudu. Şehitler için duaların da edildiği programa başta Gaziantep Valisi Davut Gül olmak üzere kent protokolü katıldı. Namaz sonrasında kalabalığa pilav ikram edildi.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla kentte belediyeler tarafından kortej yürüyüşü düzenlendi. Binlerce vatandaşın katıldığı yürüyüşlerde ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ sloganları atılarak 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na yüründü. Yürüyüşte vatandaşlara kent protokolü de eşlik etti.

MEYDAN BAYRAKLARLA SÜSLENDİ

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün 3.yıldönümünde 15 Temmuz Demokrasi Meydanı bayraklarla donatıldı. Binlerce vatandaşın doldurduğu alanda emniyet güçleri geniş güvenlik önlemi alırken, Gaziantepliler alanı erken saatlerden itibaren doldurmaya başladı. Sabah namazına kadar süren etkinliklerde vatandaşlar alanı terk etmedi. Genç, yaşlı, kadın, çocuk meydanı dolduran vatandaşlar, zaman zaman ellerindeki bayrakları sallayarak sloganlar attı.

SELALAR OKUNDU

15 Temmuz 2016 gecesinde sabaha kadar okunan selalar darbe gecesinde vatandaşları sokağa dökmüştü. Darbe teşebbüsünün 3.yıldönümünde de selalar okundu, dualar edildi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaş şehitlerin ruhu için dualar etti.

SANATÇI YILDIZDOĞAN KONSER VERDİ

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda akşam başlayan etkinliklerde şehitler için okunan kuranı kerimin ardından namaz kılındı. Ünlü Sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, meydanı dolduran binlerce Gaziantepliye en özel şarkılarını seslendirdi.

FUTBOLCULAR 15 TEMMUZ’U UNUTMADI

 Gazişehir Gaziantep futbolcuları antrenman öncesinde 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle dev Türk Bayrağı'yla fotoğraf çektirdi. Gazişehir Gaziantep Futbol Takımı, yeni sezon hazırlıklarına Düzce’nin Topuk Yaylası'nda devam ediyor. Futbolcular antrenman öncesinde 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıl dönümü nedeniyle dev Türk Bayrağı'yla fotoğraf çektirdiler. (NEVRE SARAÇ)

15.07.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin