DEVRİMİ İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

DEVRİMİ İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu bir dizi ziyarette ve açılışta bulunmak üzere geldiği Gaziantep'te Necip Fazıl Kısakürek Eğitim Akademisi’nin açılışını gerçekleştirdi.  Açılışta konuşan Bakan Kasapoğlu, “Cumhurbaşkanımız sporu ve sporcuyu da çok önemsiyor. Bildiğiniz gibi son 17 yılda ülkemizde gerçekleşen spor yatırımları diğer ülkelerle kıyasladığımızda gerçekten bir devrim şeklinde. İşte bu devrimi daha ileri boyutlara taşımak zorundayız. Hep birlikte bunun içinde sporu da koyacağız” dedi.

Bir dizi ziyaret ve açılışta bulunmak için Gaziantep’e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Gaziantep'te gençlerin spor yapabileceği ve çeşitli kurslardan faydalanabileceği Necip Fazıl Kısakürek Eğitim Akademisi’nin açılışını gerçekleştirdi.  Açılışa Bakan Kasapoğlu ile birlikte eski Bakan Osman Aşkın Bak, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve protokol üyeleri eşlik etti.

AYDINLIK BİR YIL GEÇİRECEĞİZ

Bakan Kasapoğlu açılışta yaptığı konuşmada Gaziantep'e yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında, "Yarınımızın teminatı çok kıymetli varlığımız değerli gençler hepinizi saygı ve minnetle selamlıyorum. Gazi şehir dostluğun kardeşliğin misafirperverliği lezzetin başkentidir. Gaziantep'te olmaktan duyduğumuz mutluluğu heyecanı ifade etmek istiyorum. Gerçekten dün akşam itibari ile tüm çalışma arkadaşlarımla bir arada Gaziantep'e geldik. Gençliğimiz için geldik, gençliğimizi daha yüksek noktalara taşımak için, gençliğimizi daha donanımlı kılmak için ve bu çerçevedeki yatırımları projeleri çalışmak için geldik. Geldiğimiz andan itibaren gerek saygıdeğer belediye başkanımızla gerek milletvekillerimizle gerek diğer yöneticilerimizle çok önemli toplantılar gerçekleştirdik. İnşallah bu 2019 yılının ilk günlerinde ben gelip Gaziantep'imizin adına gerekli olan ülkemizin gençliği adına çok daha varlıklı çok daha aydınlık bir yıl geçireceğimize inandığımı ve bunu sizlere müjdelemek istediğimi sizlere ifade etmek istiyorum" ifadelerine yer verdi. 

SPOR TESİSLERİNİ DOLDURACAĞIZ

Ziyarette kentin ihtiyaçları yapılması gerekenler hakkında da konuşan Kasapoğlu, "Biz ve eski bakanımız bu seyahati gerçekten çok önemsiyoruz. Gençlerle olan diyaloğumuzu, sporla olan diyaloğumuzu siz de biliyorsunuz. Değerli gençler sizler bizim en önemli varlığımızsınız, her şeyimizsiniz. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Cumhurbaşkanımız da gençleri çok seviyor, gençlere çok değer veriyor. Bunu da gerçekleştirdiğimiz son 17 yıldaki icraatlarıyla hepiniz gözlemliyoruz. Gençlerin gerek seçme seçilme yaşıyla ilgili olsun, işlerin daha iyi gelişmesine yönelik yapılan yatırımlar olsun bunlar ispatlıyor bunları. Bunun yanında Cumhurbaşkanımız sporu ve sporcuyu da çok önemsiyor. Bildiğiniz gibi son 17 yılda ülkemizde gerçekleşen spor yatırımları diğer ülkelerle kıyasladığımızda gerçekten bir devrim şeklinde. İşte bu devrimi daha ileri boyutlara taşımak zorundayız. Hep birlikte bunun içinde sporu da koyacağız. Bu hepimiz spor tesislerini dolduracağız demek" dedi. 

HER MAHALLEYE SPOR TESİSİ

Bakan Kasapoğlu, "Yaşlı, genç, engelli, engelsiz demeden spor tesislerinde bir arada olacağız. Gaziantep'in hemen hemen her mahallesine spor tesisi kazandıracağız. Bunlar sizin için. Bizim bir de bir projemiz var. Bu çok önemli mahallelerimize yüzme havuzu kazandıracağız. Bunu dün de ilan ettik inşallah Gaziantep'ten geleceğin yüzme şampiyonları çıkacak. Gaziantep aynı zamanda bununla birlikte sporunda başkent olacak" diye konuştu. 

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN ŞAHİNBEY’İN HİZMETLERİNE TAM NOT  

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Şahinbey Belediyesi Spor ve Eğitim Merkezini Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte gezdi. Bakan Kasapoğlu, “Şimdiye kadar gezdiğim spor tesislerinde böyle bir kalabalık görmedim” ifadelerini kullandı.   Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun gençlerin spor yapmasını teşvik etmek amacıyla yaptığı tesisleri ve çalışmaları takdir ederek, “Öncelikle Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkürlerimi ve tebriklerimi ifade etmek isterim. Her yaştan gençlerimizin bir araya geldiği çok fonksiyonlu bir salonu gezdik. Buraya gelen vatandaşlarımıza ve başkanımıza tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum. Muhteşem bir tesis yapılmış ve çok iyi bir şekilde işletiliyor. Bizim özlediğimiz ve hedeflediğimiz manzarada bu. Bu manzarayı ülkemizin her yerinde yaygınlaştırmanın çalışmasını yapacağız. Tesislerimiz var. Olmayan yerlere de daha çok tesis yapacağız ama var olan yerleri de böyle dolu kullanmanın yolunu arayıp çalışmasını yapacağız. Gaziantep, dinamik ve genç bir nüfusa sahip. İnşallah bakanlık olarak da hem Şahinbey’e hem de Gaziantep’imizin diğer yerlerine yapılan yatırımlarına destek olacağız” dedi.

MESLEKİ EĞİTİM NOKTASINDA GÜZEL BİR PROJE

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezini (GSO-MEM) ziyaret ederek incelemelerde bulundu.    GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi’den bilgi alan Bakan Kasapoğlu, merkezde yer alan atölyeleri gezerek eğitim alan kursiyerlerle de bir süre sohbet etti. GSO-MEM’in çok başarılı ve model olabilecek bir proje olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, “Merkezin yapımında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Mesleki eğitim noktasında çok güzel bir projeyi hayata geçirmişsiniz” dedi.

  GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi de mesleki eğitimin önemine vur yaparak, “Burada sadece mesleki eğitim vermekle kalmıyor, mesleki yeterlilik belgesi de veriyoruz. Gaziantep Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi (GASİMEP) ile lise çağındaki gençlerimize mesleki eğitimle birlikte işletmelerde pratik yapma imkanı sunuyoruz. Özel teşviklerin de uygulandığı projeler sayesinde kursiyerlerimiz meslek ve iş sahibi olurken, kent sanayimizin de nitelikli personel ihtiyacını karşılamış oluyoruz. Şu ana kadar da 4 binin üzerinde kişiye mesleki eğitim verdik. İnşallah çok daha farklı meslek kollarında da eğitimler vermek istiyoruz. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’na da (UNDP) vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

  AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ise yaptığı konuşmada, yapılan çalışmaların başarısını sahada görmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Gaziantep Sanayi Odasına yürütmüş olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür eden Berger, merkezin sunmuş olduğu imkanlar ve eğitimlerin memnuniyet verici olduğunu kaydetti.

  AB tarafından finanse edilen Suriye krizine yanıt olarak Türkiye’de Dayanıklılık Projesi (TDP) kapsamında verilen girişimcilik eğitimleri çerçevesinde, Vali Davut Gül, Milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, BM Kalkınma Programı Türkiye Mukim Temsilcisi Claudio Tomasi, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ile birlikte GSO-MEM’i ziyaret eden Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi tarafından plaket takdim edildi. (NEVRE SARAÇ)

 

13.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin