DÜNYA SİZİNLE GÜZELLEŞİYOR

DÜNYA SİZİNLE GÜZELLEŞİYOR

Şahinbey İlçesi’ne bağlı Cevizli Ortaokulu’nda görevli Ayten Öğretmen,  köydeki yardıma muhtaç öğrencileri için okullarının bir odasına ‘Yardım Çarşısı’ kurdu. ‘Çocuklar üşümesin, okusun’ diye yola çıkan Ayten Öğretmen, toplam 126 öğrencisini kış soğukları için giydirdi.

 Şahinbey İlçesi’ne bağlı Cevizli Ortaokulu’nda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapan Ayten Acun, okullarında yaklaşık 1 yıl önce kurduğu Yardım Çarşısı ile yardıma muhtaç öğrencilerinin kıyafet ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılıyor.  Yardım etmenin, öğrencilere bir şeyler öğretmek kadar kutsal olduğunu belirten Ayten Öğretmen, “Bir yıldır yardıma muhtaç köy çocuklarımız için´ Yardım Çarşısı´ adı altında sınıf oluşturdum. Kış öncesinde toplam 126 öğrenciye kaban, bot, bere ve atkı yardımı yaptım.  Bir şeyler öğretmek güzeldir. Fakat yardım etmek harika bir şeydir. İnsanlara yardım etmiyorsanız yaşadığınızı iddia etmemelisiniz, diyorum ben. Sabahları uyanıp gittiğim okul işim değil ikinci evim. Ben köy öğretmeniyim ve çiçeklerin en güzellerini okulumda yetiştiriyorum. Kış ayı geldiğinde köyde yardıma muhtaç, maddi durumu elverişsiz öğrencilerimizin, üstlerine giyecek bir mont dahi bulamayanlar vardı. Öğrencilerimize mutlu bir çocukluk verebilmek için ilk olarak mont ve ayakkabı yardımı toplamaya başladım” dedi.

 OKULA YARDIM ÇARŞISI KURDU

 Geçtiğimiz yıl 105 öğrenciye yardım ettiklerini belirten Ayten Öğretmen, Geçen yıl yardıma ihtiyacı olan 105 öğrencime hayırsever insanların büyük kalpleri sayesinde yardım ettik. Fakat bir süre sonra bu yardımların tek seferlik olmayacağını, sürekli olması gerektiğini gördük. Maddi durumu gerçekten kötü olan öğrencilerin ihtiyacını tek seferlik yardımla gideremezdik. Okul müdürümüzün desteği ile okulun bir odasını öğrencilerimizin ihtiyacı olabilecek kırtasiye malzemesi, mont, ayakkabı, çantalar için ayırdık. Odanın içini doldurmak 1 yılımızı aldı ama öğrencilerimizin ihtiyaçlarını anında karşılamaya başladık” şeklinde konuştu.

 AYAKLARI ÜŞÜYEN ÖĞRENCİLERİME, DERS ANLATAMAZDIM

Eğitim öğretim yılının başlamasıyla Yardım Çarşısı’nın da faaliyete geçtiğini belirten Ayten Öğretmen, “Öğrencilerimiz, geleceğimiz. Onları gelecekte öğretmenleri, doktorları, hemşireleri olarak görmek istiyorsak bugün sonsuz destek sunmamız gerekiyor. Öğrencilerim, güzel ve mutlu bir çocukluk geçirsin, sağlıklı büyürken tek akıllarına takılan dersleri olsun istedim. Ayakları üşüyen öğrencilerime, ders anlatamazdım. Önce ısıtmalı sonra ders anlatmalıydım. Elimden geleni, okul müdürümüzün ve yardımseverlerin sayesinde hayata geçirdim” ifadelerine yer verdi.

TEPE TEBRİK ETTİ

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Ayten Acun isimli yardımsever öğretmeni makamına kabul ederek yaptığı fedakârlık için Ayten öğretmene teşekkür etti. Çok gururlandığını belirten Tepe, “Ayten öğretmeni takdir ediyorum. Öğretmenlik böyle bir meslek. Biz eğitici olarak hem öğretmeniz, hem anneyiz, hem babayız. Ayten öğretmen de köyde çocukların hem öğretmeni, hem de anneleri olmuş. Yaptığı çalışmalardan dolayı öğretmenimize teşekkür ediyorum, bundan sonra biz de her zaman yanında olacağız” dedi.

 

12.02.2018 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin