DUYGU DELEN DAVASINDA SANIK MEHMET KAPLAN’A MÜEBBET İSTENDİ

DUYGU DELEN DAVASINDA SANIK MEHMET KAPLAN’A MÜEBBET İSTENDİ

Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi’nde 13 Ağustos günü 4.kattan şüpheli şekilde düşerek hayatını kaybeden 17 yaşındaki Duygu Delen davasında iddianame hazırlandı. Şüpheli ölüme ilişkin Gaziantep Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan sanık Mehmet Kaplan için "çocuğu kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi’nde eski erkek arkadaşı 20 yaşındaki Mehmet Kaplan’ın evinin bulunduğu apartmanın 4.katından şüpheli şekilde düşen ve hayatını kaybeden Duygu Delen davasında gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Gaziantep Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan sanık Mehmet Kaplan hakkında hazırlanan iddianamede, "çocuğu kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. İddianamede "çocuğu kasten öldürme" suçunun yanı sıra, "çocuğun nitelikli cinsel istismarı", "hakaret" ve "konutta yağma" suçlarından da cezalar talep edildi.

HEM MÜEBBET HEM 32 YIL CEZA İSTENİYOR

  1. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen İddianame, mahkeme heyetinin incelenmesinin ardından iddianame kabul edilirse sanık hakkında dava da açılacak. Davaya ek olarak Başsavcılığın sanık Mehmet Kaplan hakkında daha önceki olaylardan "trafik güvenliğini tehlikeye sokma", "silahla tehdit" ve "uyuşturucu madde kullanma" suçlarından yürüttüğü soruşturmalarında da 32 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

13 AĞUSTOS’TA HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi Batıkent Mahallesi'nde13 Ağustos günü eski sevgilisi Mehmet Kaplan’ın evinin bulunduğu 5 katlı apartmanın 4'üncü katından düşerek hayatını kaybetti. 17 yaşındaki Delen’in intihar ettiği, dengesini kaybederek düştüğü ve Mehmet Kaplan tarafından itildiği iddialarının ardından incelemeler yapıldı. Delen’in vücudunda darp izlerine ve istismar bulgularına ulaşılarak, olay sırasında evde bulunan Mehmet Kaplan, "kasten öldürme" ve "çocuğun cinsel istismarı" suçlamasıyla tutuklandı. Delen’in arkadaşları ve ailesi başta olmak üzere Gaziantep’te birçok kesim davayı yakından takip ediyor.

KAN LEKELERİ İNCELENDİ

Duygu Delen’in 4. Kattan düşerken tepki göstermemesi, düştükten sonra 39 kalp atımı tespit edilmesi sebebiyle düşerken hayatta olduğu, Duygu Delen’in bilincinin kapalı olmasının, darp edilme sonucu meydana gelmiş olabileceği ortaya çıkmıştı. Duygu Delen’in düşerken çarptığı 3. katın balkonundaki çamaşır ipinin üzerindeki kan lekelerini inceleyen ekipler, Duygu Delen’in düşmeden önce kanamaya neden olacak travmaya maruz kaldığını, Mehmet Kaplan’ın kan ve idrar örneklerinde 270 promil alkol tespit edildiğini ve olay anında Kaplan’ın esrarın etkisiyle muhakeme ve koordinasyon kaybı yaşandığını belirtti. Ayrıca Kaplan’ın kıl örneğinden antidepresan kullandığı da ortaya çıktı. (TÜLAY KARA)

 

27.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin