DÜZBAĞ’IN YÜZDE 55’İ TAMAM

DÜZBAĞ’IN YÜZDE 55’İ TAMAM

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı 1. Birleşimi Başkan Vekili Osman Toprak başkanlığında yapıldı. Mecliste konuşan Toprak, Düzbağ İçme Suyu Projesi’nin inşaatının yüzde 55’lere ulaştığını ve Kahramanmaraş’ın en kaliteli suyunun Gaziantep’e taşınacağını vurguladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı 1. Birleşimi Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak Başkanlığında gerçekleşti. Gündeme alınan 63 maddenin tamamı oybirliği ile kabul edildi. Gündeme alınması talep edilen ek 1 madde de oy birliğiyle gündeme alındı.

ŞAHİN’E YETKİ VERİLDİ

Düzbağ İçme Suyu İsale Hattı Projesi’ne ilişkin açıklamada bulunan Toprak, “ Düzbağ Projesi’nin inşaatının yüzde 55’i tamamlanmış durumda. Tünel inşaatı da yüzde 55 mertebesinde. Kahramanmaraş’ın en güzel suyunu alıyor olmamız münasebetiyle hem suyun kaynağının bulunduğu Helete Beldesinden hem de Kahramanmaraş’tan Büyükşehir Belediyesi’nden talepleri vardı. Onlarla yapılan görüşmeler neticesinde kendilerinden gelen taleplerin bir kısmını Büyükşehir Belediyesi GASKİ Genel Müdürlüğü üzerinden yatırımları yapılacak. Madde ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’e yetki verilecek” dedi.  Madde oy birliği ile kabul edildi.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NE ARAÇ DESTEĞİ

Mecliste görüşülen maddeler arasında İl Emniyet Müdürlüğü ile ortak hizmet protokolü kapsamında 4 adet binek, 28 adet kapalı kasa kamyonetin İl Emniyet Müdürlüğü’ne tahsisi için Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e yetki verildi. 

 

12.03.2018 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin