EĞİTİMSİZ OLMAZ

EĞİTİMSİZ OLMAZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan önderliğinde başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında Şahinbey Belediyesi’nin desteğiyle okuma-yazma öğrenen vatandaşlar sertifikalarını aldı. Sertifika töreninde konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Sadece Gaziantep’te 5 bin derslik yaptık. Önümüzdeki dönemde de Gaziantep’e 7 bin 400 derslik daha yapacağız. Türkiye her manada güçlendi. Ama ne kadar güçlenirsek güçlenelim eğitim olmadan olmaz, eğitimsiz olmaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan önderliğinde başlatılan okuma-yazma seferberliği meyvelerini vermeye devam ediyor. Şahinbey Belediyesi eğitime verdiği desteklere bir yenisini daha ekleyerek sosyal tesislerinde ve okullarda verdiği eğitimlerle vatandaşlar okuma-yazma öğrenerek sertifikalarını aldı. Okuma-yazma öğrenen vatandaşların sertifika töreninde konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Hayırlı bir iş için buradayız. İlim Çin’de dahi olsa alınız diyor Hz. Ali. Sizler bilimin yanında Kur’an-ı Kerim’in emrini de yerine getiriyorsunuz. Bizim iktidar döneminde eğitim tüm tarihlerin 20 katı büyüdü. Sadece Gaziantep’te 5 bin derslik yaptık. Önümüzdeki dönemde de Gaziantep’e 7 bin 400 derslik daha yapacağız. Türkiye her manada güçlendi. Ama ne kadar güçlenirsek güçlenelim eğitim olmadan olmaz, eğitimsiz olmaz. Biz bu yılki bütçemizde sadece eğitime 130 Milyar TL daha koyduk. Bütçemizdeki diğer bütün bakanlıklardan daha yüksek bütçeyi eğitime ayırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKALIM

24 Haziran’da Türkiye’nin miladı olacak bir seçim yapılacağını vurgulayan Erdoğan, “Bu seçime partiler seçimi gibi bakmayalım. Bu seçim cumhurbaşkanlığı sistemini getiren bir seçim olacak. Bu seçimle beraber Türkiye daha da güçlenecek. AK Parti’den önce hasta bir başbakan vardı. 3’lü koalisyon kurmuş, 3 buçuk yıl u ülkeyi yönetti. Bizi o hallere düşürmüşlerdi. Şimdi dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan bizi yönetiyor. Bunu çekemeyenler ülkemizi karıştırmak için yapmadığını bırakmadı. En son 15 Temmuz’u yaşadık. Eğer başarılı olsaydı bizi perişan edeceklerdi. Doğu ve Güneydoğu’da İsrail’in istediği bir devlet kuracaklardı. Bizi ve ülkemizi parça parça edeceklerdi. Gaziantep’te kadınlarda oy oranımız yüzde 70. Bu seçimde bu oranı yüzde 75’e yükseltmek istiyoruz. 24 Haziran darbeden sonraki ilk genel seçim. Ülkemize, milletimize, çocuklarımızın geleceğine hep birlikte sahip çıkalım” ifadelerine yer verdi.

OKUMAK VE YAZMAK GÖRMEK GİBİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sertifika töreninde yaptığı konuşmada, “Dinimizin ilk emri ‘Oku’. Maalesef Gaziantep’te 65 bin civarında okuma-yazma bilmeyen vardı. Şahinbey’de şuan 25 bin 473 kişiden 14 binden fazlası okuma- yazma bilir hale geldi. Sertifikalarını alan vatandaşlarımız 2 aylık kursla ilkokul diploması alabilecek. Okumak ve yazmak görmek gibi. Okuma bilmeyen insanlar sanki gözleri kapalı yürüyor gibi. Otobüse binerken otobüsün nereye gittiğini bilmiyor. Okuyarak ilmimiz de artacak. Biz göreve geldiğimizden bu yana 3 bin 453 kişiye okuma yazmayı kampanya öncesinde öğrettik. Toplamda 17 bin 333 kişi okuma yazma öğrendi. Şahinbey Belediyesi olarak Milli Eğitim’e ve öğrencilerimize ciddi katkılar sağlıyoruz. Çünkü eğitim bizim öncelikli görevimiz olmamasına rağmen bu alanda da çalışmalarımız sürüyor. 4 tane okulu bizzat belediye olarak biz yaptık. Okullarımızın tamiratları, tadilatları, bahçe düzenlemelerini belediyemiz tarafından yapıldı. Öğrencilerimize temizlik şuurunu aşıladık. Başarılı öğrencilerimizi ödüllendirerek yüreklendiriyoruz. Şuana kadar bin 800’ün üzerinde öğrenciye laptop dağıttık. Spor ayakkabısı ve bisiklet veriyoruz. Dar gelirli aileler için konutlar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Şahinbey’de bin 875 yataklı şehir hastanemiz yapılıyor. Şuan Gaziantep’e 600 tane park yaptık” dedi.

KADINLARIN EĞİTİMİNİ ÖNEMSİYORUZ

Törende konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Av. Serpil Kavrak, “Bu toplumun ayrısı kadın, diğer yarısı erkek. Erkekleri yetiştirenler de kadınlar. Onun için biz kadınların eğitimini hükümetimiz olarak iktidara geldiğimiz günden bu yana çok önemsiyoruz. Çünkü kadın bir eliyle beşiği sallar, bir eliyle dünyayı sallar. Bizim yapamayacağımız hiçbir iş yok. Eğitimimizi ilerletelim. Çocuklarımızı çok daha iyi eğitelim. Artık sıçrayan bir Türkiye var. Liderimiz, Dünya 5’ten büyük, diyordu ya, onların hepsinden büyük bir ülke olalım” dedi.

GELDİĞİMİZ NOKTA GURUR VERİCİ

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, sertifika töreninde, “Gaziantep’in birikmiş eğitim sorunları vardı. 16 yıldan bu yana çok istikrarlı ve kararlı bir şekilde arkamızda duran milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız sayesinde bu sorunlarımızı en aza indirmeye çalışıyoruz. Geldiğimiz nokta hakikaten gurur verici. Şahinbey Belediyemiz,  4 tane çok büyük, donanımlı, çağın ihtiyaçlarına cevap veren bir okul yapıp bize teslim etti. Bu modern okullarda çocuklarımız şuan eğitim görüyor” şeklinde konuştu. 

 

12.06.2018 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin