‘ELHAMDÜLİLLAH DİYEN BİR CUMHURBAŞKANI VAR’

‘ELHAMDÜLİLLAH DİYEN BİR CUMHURBAŞKANI VAR’

AK Parti Şahinbey Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresine katılan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, “Öyle bir zaman oldu ki Allah kelamı bile Cumhurbaşkanına kadar birçok kişiyi rahatsız etti. O gün Allah kelamından rahatsız olan Cumhurbaşkanı vardı, bugün Elhamdülillah diyen bir Cumhurbaşkanı var.

 

AK Parti Şahinbey Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresine katılan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar konuşmalarına şehitleri anarak başladı. Tayyar; “Buraya çıkmadan önce farklı bir konuşma yapmak istiyordum ama Afrin’de bir helikopterimiz düşürüldü, şehitlerimiz var. Hem bugünkü şehitlerimize hem de Afrin operasyonu başladığından itibaren şahadet şerbeti içen tüm şehitlerimize ve geçmişteki tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennette inşallah Ali olur” dedi.

TAYYAR’DAN GENÇLERE TAVSİYELER

Tayyar, kongrede gençlere tavsiyelerde bulunarak, “ Kongre başladığından itibaren salona coşkularını yansıtan siz gençlere baktığımda ortalama yaşın 20-25 olduğunu görüyorum. AK Parti 17 yıl önce kurulduğunda aramızda doğmamış olanlar bile vardı, aradan yıllar geçti bu gün bu hadise avantaj gibi görünse de bir yönünden dezavantaj. Avantajlı bir durum çünkü ben sizin yaşınızdayken yağ, tüp kuyruğuna giriyordum ama sizler şimdi büyüklerinizle beraber lüks cep telefonları kuyruğuna giriyorsunuz. Bazı genç kardeşlerimiz şu anki kazanımları Cumhuriyet kurulduğundan beri varmış gibi her daim bunlar yaşanıyormuş gibi hissediyorlar. Nesil değişti, o kadar değişti ki insanlar bunu bir çırpıda unutuyor. Ben 1986 yılında Gazetecilik yapıyordum, ilk görev yerlerimden birisi Hakkari’ydi 14 şehidimizin olduğu yere görevli olarak gitmiştim. Ankara’ya haber geçmek için bırakın cep telefonunu sabit hattan görüşme imkanı yoktu. Habere gitmem gerekiyordu oradakilerden haberi telgrafla geçmelerini istedim. Şimdi gençler oturdukları yerden çektikleri fotoğrafları anında dünyanın her yerine gönderebiliyorlar. Bizler nasıl ki sizlere rahat yaşayacak müreffeh bir Türkiye armağan ediyorsak sizler de bu ülkede göreve geldikten sonra sizden sonraki nesillere daha iyi bir Türkiye hediye edeceksiniz. Çünkü hedeflerimiz ve hayallerimiz büyük. İlk defa bir siyasi parti bir seçim öncesi hedeflerini ortaya koydu. Dedi ki; ‘biz 2023 yılına geldiğimizde kişi başına düşen milli gelir 25 bin dolar olacak, Türkiye dünyada en gelişmiş ilk 10 ülkesi arasına girecek. Bu en az 7-8 ülkeyi geride bırakmak demek. Bu coğrafya bizim kaderimizse eğer bu zorlukları bileceğiz ona göre hazırlıklarımızı yapacağız, güçlü olacağız, bir olacağız, diri olacağız ve tüm bu güçlüklerin üzerinden geleceğiz. Bunları yaparken birlik ve beraberliğimizi bozan çatışma ortamlarını ortadan kaldırmamamız gerekiyor. Açık ve kapalı olan kardeşlerimiz var, kapalı kardeşlerimiz ne üniversitelere gidebiliyorlardı, ne de kamu kuruluşlarında çalışamıyordu. Yıllarca bunu kullandılar, şükürler olsun bunların hiçbirisi kalmadı. Öyle bir zaman oldu ki Allah kelamı bile Cumhurbaşkanına kadar birçok kişiyi rahatsız etti. O gün Allah kelamından rahatsız olan Cumhurbaşkanı vardı, bugün Elhamdülillah diyen bir Cumhurbaşkanı var” şeklinde konuştu. 

11.02.2018 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin