En İyi Stok Android Telefonlar!

En İyi Stok Android Telefonlar!

Bu yıl tanıtılan en iyi stok Android arayüzü kullanan Android telefonları sizler için bir araya getirdik. Bakalım hangi stok Android telefon daha iyi?

Google’ın açık kaynaklı işletim sistemi olan Android yazılımı, firmalar tarafından elden geçirilerek yeni arayüzler eklenerek farklı telefonlar ile karşımıza çıkıyor. Stok Android’de değişiklik yapıldığı ve farklı uygulamalar entegre edildiği için bu telefon ve tabletler Android güncellemelerini direkt alamıyor. Android güncellemeleri bu modeller için tekrar paketlenip kullanıcılara sunuluyor ancak bu süreç uzun olduğu için güncelleme dağıtımı geç olabiliyor.

Stok Android arayüzünü kullanan Android telefonlar, diğer Android telefonlara göre daha hızlı güncelleme almasının yanında, ekstra bir arayüz uygulaması yüklenmediğinden daha stabil olabiliyor. Biz de bu haberimizde 2015 yılında tanıtılan en iyi stok Android telefonları bir araya getirdik. Bakalım en iyi stok Android telefon hangisi?

 

<div class="header"><h4 class="title">Huawei Nexus 6P</h4></div>

Huawei Nexus 6P

Huawei ve Google işbirliği ile üretilen Nexus 6P modeli, 5.7 inç büyüklüğünde 1440x2560 piksel çözünürlüğünde Corning Gorilla Glass 4 ile korunan ekran ile geliyor. Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ile çıkışını gerçekleştiren Nexus 6P gücünü Snapdragon 810 yonga setinden ve 3 GB RAM’den alıyor. Nexus 6P, 12 Megapiksel çözünürlüğünde 2K video kaydı yapabilen arka ve 8 Megapiksel çözünürlüğünde ön kameraya sahip.
<div class="header"><h4 class="title">LG Nexus 5X</h4></div>

LG Nexus 5X

LG ve Google bu yıl Nexus 5 isminin yanına “X” ekleyerek modeli güncellendi. LG Nexus 5X, 5.2 inç büyüklüğünde 1080P çözünürlüğünde Corning Gorilla Glass 3 ile korunan ekran ile geliyor. Android 6.0 Marshmallow sürümü ile gelen LG Nexus 5X gücünü Snapdragon 808 yonga setinden ve 2 GB RAM’den alıyor. 12.3 Megapiksel çözünürlüğünde arka ve 5 Megapiksel çözünürlüğünde ön kameraya sahip olan LG Nexus 5X, UBS Type-C girişi ile dikkat çekiyor.
<div class="header"><h4 class="title">Motorola Moto X Style</h4></div>

Motorola Moto X Style

Motorola’nın stok Android arayüzünü kullanan Moto X Style telefonu 5.7 inç büyüklüğünde 1440x2560 piksel çözünürlüğünde Corning Gorilla Glass 3 ile korunan ekrana sahip. Şık bir tasarıma sahip olan Moto X Style gücünü Snapdragon 808 yonga seti ve 3 GB RAM’den alıyor. 21 Megapiksel çözünürlüğünde kamera ile gelen Moto X Style’ın ön kamerasını ise 5 Megapiksel çözünürlüğe sahip. Moto X Style 3.000 mAh kapasiteli bataryaya ile gün boyu yoğun kullanımda başarılı işler çıkarıyor.
<div class="header"><h4 class="title">ZTE Axon Pro</h4></div>

ZTE Axon Pro

Çinli telefon üreticisi ZTE, Axon Pro modeli ile ses getirmeyi başardı. ZTE Axon Pro, 5.5 inç büyüklüğünde 534 PPI yoğunluğunda 1440x2560 piksel çözünürlüğünde Gorilla Glass 3 ile korunan ekrana sahip. ZTE Axon Pro gücünü; Snapdragon 810 yonga setinden ve 4 GB RAM’den alıyor. 13 Megapiksel + 2 Megapiksel dual kamera ile gelen ZTE Axon Pro, iddialı bir fotoğraf deneyimi sunuyor. ZTE Axon Pro’nun ön kamerası ise Selfie özellikleriyle donatılmış 8 Megapiksel çözünürlüğünde.
<div class="header"><h4 class="title">BlackBerry Priv</h4></div>

BlackBerry Priv

BlackBerry OS işletim sisteminden vazgeçerek Android’e yönelen BlackBerry, Priv modeli ile karşımıza çıktı. Fiziksel QWERTY klavye anlayışından vazgeçmeyerek Priv modelinde kızaklı bir QWERTY klavyeye yer veren BlackBerry, amiral gemisi modelini üst düzey donanımlar ile domine ediyor. BlackBerry Priv, 5.4 inç büyüklüğünde 1440x2560 piksel çözünürlüğünde Corning Gorilla Glass 4 ile korunan kavisli ekrana sahip.
<div class="header"><h4 class="title">OnePlus 2</h4></div>

OnePlus 2

Amiral gemisi katili unvanı ile geçtiğimiz yıl piyasaya giriş yapan OnePlus firması, serinin ikinci telefonu OnePlus 2 ile karşımıza çıktı. Stok Android arayüzünü kullanan OnePlus 2 modeli 5.5 inç büyüklüğünde 1080P çözünürlüğünde Corning Gorilla Glass 4 ile korunan ekran ile geliyor. OnePlus 2 gücünü Snapdragon 810 yonga setinden alıyor. Snapdragon 810 yonga setinin ısınma sorununu çözmek için çekirdek hızlarının OnePlus 2 modelinde düşürüldüğünü belirtelim. OnePlus 2 16 GB modelinde 3 GB RAM ve 64 GB modelinde 4 GB RAM yer alıyor.
<div class="header"><h4 class="title">General Mobile 4G</h4></div>

General Mobile 4G

Android One kapsamında üretilen General Mobile 4G, 5.0 inç büyüklüğünde 1280x720 piksel çözünürlüğünde Corning Gorilla Glass 4 ekran ile geliyor. General Mobile 4G Android One gücünü 1.2 GHz hızında çalışan Snapdragon 410 yonga setinden ve 2 GB RAM’den alıyor.
 

17.11.2015 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin