EN SAĞLIKSIZ SAĞLIK KURULUŞU!

EN SAĞLIKSIZ SAĞLIK KURULUŞU!

Gaziantep’in Şahinbey İlçesi İnönü Caddesi üzerinde bulunan bir eczane, korona virüs sürecinde uyulması gereken birçok kuralı hiçe sayarak hizmet veriyor. Hijyen kurallarının uygulanmadığı eczanede görevli çalışan maske dahi kullanmıyor. Vatandaşlar cadde üzerinde bulunan eczanenin hijyenden uzak oluşuna tepki gösterdi.

Gaziantep’in Şahinbey İlçesi İnönü Caddesi üzerinde bulunan Kalkanlı Eczanesi, korona virüs ile mücadele kapsamında alınan maske, mesafe ve hijyen kurallarını hiçe sayarak müşterilerin sağlığını hiçe saydı. Eczanede görevli çalışan, dükkan içerisine maskesi müşteri alırken, müşterinin yanında da maske kullanmadı. Müşteri ile arasında bant ile mesafe oluşturan görevlinin maske kullanmaması ise tepkilerin odağında oldu.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Eczane çalışanının müşteri ile maskesiz ilgilenmesinin yanı sıra eczane içerisinde hiçbir hijyen kuralına uyulmaması ise dikkat çekti. 1. Basamak Sağlık Kuruluşu olarak kabul edilen eczanelerin korona virüs günlerinde daha da hijyenik olması gerekirken Kalkanlı Eczanesi’nin dükkan içerisinde ilaç kolilerinin yerlerde olması, kapı girişindeki ‘ECZANE’ yazılı tabelanın dahi silinmiş olması pes dedirtti. Vatandaşlar Şahinbey Belediyesi Zabıta ekiplerinin eczaneye denetim düzenlemelerini talep ederek eczanenin kurallara riayet etmemesine tepki yağdırdı. (NEVRE SARAÇ)

26.06.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin