EN SERT TEPKİ VALİ GÜL’DEN

EN SERT TEPKİ VALİ GÜL’DEN

Gaziantep Şahinbey İlçesi Abdulkadir Aksu Bulvarı üzerinde geçtiğimiz gün bir iş yerinin güvenlik kamerasının kaydettiği bir video sosyal medyada gündem oldu. Video üzerinden ‘Suriyelilerin para kazanmak için kullandığı bir yöntem’ iddialarıyla paylaşılan provokasyona en sert tepki ise Gaziantep Valisi Davut Gül’den geldi. Vali Gül, “İnsanlıktan nasibini almamış bir güruhun ilimizde meydana gelen intihara teşebbüs olayı üzerinden provakasyon yapmak isteği görülmektedir” dedi.

Gaziantep’in Şahinbey İlçesi Abdulkadir Aksu Bulvarı üzerinde geçtiğimiz gün bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Bir gencin yoldan geçen aracın önüne atlaması ile birlikte bazı kesimler yalan bilgiler yaydı. Konuya ilişkin açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, vatandaşları aydınlatırken, yalan bilgi yayanlara da sert tepki gösterdi. Vali Davut Gül, yaptığı açıklamada, “İnsanlıktan nasibini almamış bir güruhun ilimizde meydana gelen intihara teşebbüs olayı üzerinden provakasyon yapmak isteği görülmektedir. Gaziantep’te şimdiye kadar hiçbir Suriyeli misafirimiz para almak maksadıyla araçların önüne atlamamıştır, böyle bir şikayet yoktur” dedi.

VALİLİK’TEN RESMİ AÇIKLAMA

Konuya ilişkin vatandaşları aydınlatmak amacıyla Valilik’ten resmi bir açıklama geldi. Açıklamada, “Bazı sosyal medya hesaplarında Gaziantep’te bir gencin kendisini yoldan otomobilin önüne attığı bir video kullanılarak, yabancı uyruklu gençlerin kendilerini lüks otomobillerin önüne atmak sureti ile kazaya karışan otomobil sahiplerinden para almaya çalıştığı yolundaki bilgiler paylaşılmaktadır. Bu bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.  Bahse konu olay 24 Şubat 2020 tarihinde saat 22.00 sıralarında 15 Temmuz Mahallesi Abdulkadir Aksu Bulvarı üzerinde meydana gelmiştir.  Olay münferit bir vakadır. Görüntülerde yer alan ve 22 yaşında olan yabancı uyruklu genç, özel problemleri sebebi ile bir aracın önüne atlayarak intihar girişiminde bulunmuş olup, belindeki kırık nedeni ile hastanede yoğun bakımda yatmaktadır ve hakkında intihara teşebbüsten işlem yapılmıştır. Görüntülerdeki diğer şahıs polise verdiği ifadede olayı doğrulamıştır.   İntihara teşebbüs eden kişi daha önce herhangi bir aracın önüne atlamadığı gibi şimdiye kadar ilimizde yaşayan hiçbir yabancı uyruklu vatandaş ile ilgili böyle bir olay yaşanmamıştır” ifadelerine yer verildi.

NİŞANLISINDAN AYRILAN

GENÇ CANINA KIYMAK İSTEDİ

Valilik’ten yapılan resmi açıklamanın ardından olayın detayları da ortaya çıktı. Görüntülerde aracın önüne atlayan gencin 22 yaşındaki yabancı uyruklu Ali A. olduğu öğrenildi. Abdulkadir Aksu Bulvarı'nda kaldırımda arkadaşı ile beklerken bir anda seyir halindeki bir aracın önüne atlayan gencin ise nişanlısından ayrıldığı belirtildi. Güvenlik kameralarına da yansıyan olayda çarpmanın etkisiyle ağır yaralanan gencin belinde kırıklar olduğu ve hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi. (ASLI EMEKTAR)

26.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin