ESNAF ARTIK DEĞİŞİM İSTİYOR

ESNAF ARTIK DEĞİŞİM İSTİYOR

İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, Gaziler ve Mütercim Asım Caddelerinde esnafı gezdi, sorunlarını dinleyip çözüm önerilerini anlattı.

24 Haziran seçimlerine yönelik çalışmalarına hız veren İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Can Tuğsuz, Gaziler Caddesi ve Mütercim Asım Caddesi esnafını gezdi. Esnafın sorunlarını dinleyen çözüm önerilerini anlatan Tuğsuz, büyük ilgi gördü. Esnafın artık değişim istediğine dikkat çeken Tuğsuz, “Hangi esnafımıza girsek, işleriniz nasıl dediğimizde kötü olduğunu söylüyor. Siftah yapmadan kepenk kapatan esnaflarımız var. Toptancıya borç, bankalara borç. Her tarafları borç içerisinde. Borçlarını kapatmak için de bankalardan kredi çekiyorlar. Yani her geçen gün borç batağına saplanıyorlar. Bir dokunduk bin ah işittik. Hepsi dertli” diye konuştu.

Tuğsuz, esnafın İYİ Parti iktidarında ayağa kalkacağını ve nefes alacağını söyledi. Esnafın çaresizliğini gördükten sonra milletvekili seçilmesi halinde ilk iş olarak onlarla ilgili çalışmalar yapacağını dile getiren Tuğsuz, “Esnafımız İyi Parti iktidarında sıfır faizli kredilerle desteklenecek. Kredi borcu olanların faizlerinin hepsi silinecek. Esnafın halini çok iyi bilen birisiyim. Seçim süresince de durumlarını daha yakından gördüm. İnşallah esnafımızın sorunlarına çözüm bulmak için gayret göstereceğim” ifadelerini kullandı.

Çarşıda esnafın yanı sıra vatandaşlarla da sohbet etme fırsatı bulduğunu belirten Tuğsuz konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Vatandaşımız da huzursuz. Artık bıkmış durumda. Yüzü gülmez olmuş. Sürekli kavga, sürekli tartışma insanlarda inanılmaz bir bezginlik var. Artık gülmek istiyorlar. Gülmek ve huzur ortamını bulmak için de çarenin değişimden geçtiğini biliyorlar. O yüzden 24 Haziran seçimlerinde İyi Parti’ye destek olacaklarını söylüyorlar. İnşallah 24 Haziran günü Türkiye’ye güneş yeniden doğacak. Yüzler gülecek. Esnafımız başta olmak üzere herkes rahat bir nefes alacak. Değişim gelecek” şeklinde konuştu.

11.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin