GAÜN ÖĞRENCİLERİNE TEKNİK GEZİ

GAÜN ÖĞRENCİLERİNE TEKNİK GEZİ

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü, Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Burcu Buyuran ve Bölüm Koordinatörü Öğr. Gör. Ayşe Akbulut Mete tarafından Lojistik Programı öğrencilerinin katılımıyla İskenderun LimakPort Uluslarararası Liman İşletmeciliğine teknik gezi düzenlendi.  

  Teorik olarak gördükleri deniz taşımacılığının pratikte nasıl yürütüldüğünü görebilmek amaçlı düzenlenen gezi ile Lojistik bölümü öğrencileri hem liman işletmeciliği kavramını hem de işleyiş aşamalarının nasıl yürütüldüğünü, kullanılan belgeleri ve ilgili elleçleme ekipmanlarını yerinde gördü.

  Limakport Eğitim Şefi Suat Yaşar Dikkaya tarafından Limakport firma tanıtımı, operasyon süreçleri ve yatırım planları ile ilgili temel bilgiler verildikten sonra,  deniz taşımacılığı ile ilgili önemli kavramlar örnekler ile anlatıldı. Limakport Satış Sorumlusu Nilay Güngör tarafından öğrencilere operasyon sahası gezdirilerek elleçleme ekipmanları ayrıntılı olarak açıklandı.

  Limakport Satış Sorumlusu Nilay Güngör, şehir dışından ilk olarak GAÜN Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu’nun teknik gezi kapsamında Limakport’a ziyarette bulunduğunu, bu ziyaretlerin devam etmesinin kendilerini memnun edeceğini belirtti. (İHA)

POLİSLERDEN ENGELLİ ÇOCUKLARA ZİYARET  

Gaziantep’te Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Gaziantep’te engelli çocukları ziyaret etti.  

  Abdulkadir Konukoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu, Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Okulu ile Karataş Özel Eğitim Meslek okullarını ziyaret etti. Yapılan ziyaretlerde öğrenci velileri ve okul idaresi tarafından hazırlanan kutlama etkinliklerine katılım sağlanarak, öğrencilere ve velilerine moral ziyareti gerçekleştirildi.

  Ayrıca, ziyaret esnasında öğrencilerin çeşitli müzik enstrümanları çalarak yaptıkları eğlencede, öğrencilere eşlik eden polisler, çocuklar ile birlikte oyunlar oynadı.

6.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin