GAZİANTEP BUNLARDAN MI İBARET?

GAZİANTEP BUNLARDAN MI İBARET?

Gaziantep’te kurulmuş olan Antep Herifleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin, kenti tanıtma yöntemine vatandaşlar büyük tepki gösteriyor. Derneğe üye olmak için patlıcan kebabı yapmayı bilmek ve Antep ağzı konuşmak gibi şartlar sunulmasının ardından vatandaşlar, “Gaziantep yalnızca bunlardan mı ibaret” diye sitem etti.

Dernek üyelerinin tamamı esnaf, orta ölçekli işletmeci ve işçilerden oluşan Antep Herifleri Derneği, son zamanlarda vatandaşlardan büyük tepki topluyor. Geçtiğimiz gün ulusal bir haber sitesinde yer alan haberde derneğe üye olmak için patlıcan kebabı yapmayı bilmek ve Antep ağzı konuşmak gibi şartların sunulması kentin tanıtımına gölge düşürdü. İhracatta ilk 5’te yer alan, sanayisi ile adını duyuran Gaziantep, ulusal platformda yalnızca patlıcan kebabı ve antep ağzı ile tanıtılmış oldu. Derneğin, bu şartları ile kente zarar verdiği belirtildi.

KENTİN TANITIMINA NEŞTER

Kentteki esnaf, işçi ve işletmecilerin bulunduğu derneğin kenti tanıtım şeklini eleştiren vatandaşlar, Gaziantep’in patlıcan kebabından ya da antep ağzından ibaret olmadığının altını çizdi. Derneğin yardımlaşma faaliyetlerine destek verdiklerini de vurgulayan vatandaşlar, kentin tanıtımı adına daha doğru, daha ciddi adımların atılması gerektiğini belirtti. Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeler düzenledikleri organizasyonlar, hazırladıkları projeler ve programlar ile kenti uluslararası platformda tanıtırken, derneğin son açıklamaları kentin tanıtımına deyim yerindeyse neşter vurdu. (ASLI EMEKTAR)

5.03.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin