GAZİANTEP MAHRUKATÇILAR ODASI’NDAN AFET BÖLGESİNE KÖMÜR DESTEĞİ

GAZİANTEP MAHRUKATÇILAR ODASI’NDAN AFET BÖLGESİNE KÖMÜR DESTEĞİ

Elazığ’a bağlı Sivrice ilçe merkezli 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Türkiye tek yürek oldu, afet bölgesine koştu. Gaziantep Mahrukatçılar Odası soğuk hava şartlarında depremzedelerin ısınma sorununu çözmek adına 2 tır kömür ve odun gönderdi.

Elazığ’a bağlı Sivrice ilçe merkezli 6.8 şiddetindeki deprem Malatya başta olmak üzere birçok komşu ilde de hissedilmişti. Onlarca evin yıkıldığı afet bölgesinde vatandaşlar gelen yardımlarla hayatlarını devam ettirmeye çalışırken Gaziantep Mahrukatçılar Odası depremzedelere 2 tır dolusu kömür ve odun yardımında bulundu. Gaziantep Mahrukatçılar esnafı başlattığı yardım seferberliğinde İki TIR kömür ve odun temin edilerek yardım TIR’larının yola çıktığını söyleyen Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslüm Keklik, “Esnafımız Elazığ ve Malatya için tek vücut oldu. Depremzedelerimiz soğuk kış günü üşümesin diye iki TIR dolusu kömür ve odun yardımı yapıyoruz” dedi. Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, tırların yola çıktığını duyurdu.

TÜRKİYE TEK VÜCUT OLDU

Gaziantep Mahrukatçılar Odası esnafının yakacak desteğinin önemine dikkat çeken Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, “Çok elim bir deprem vakası yaşadık. Depremzede şehirlerimizin yanında depremin şiddeti çevre illerimizde de yoğun oranda hissedildi. Gaziantep olarak da depremi hissettik. Bugün tüm Türkiye olarak tek vücut olduk. Gaziantep de bu yardım seferberliğinde büyük bir görev üstlenerek Elazığ’ın ve Malatya’nın yaralarını sarmaya çalışıyor. Gaziantep’te de Mahrukatçılar Odası Başkanlığımız bir yardım seferberliği başlatarak Elazığ ve Malatya için iki TIR dolusu kömür ve odun yardımı yapıyor. TIR’larımız bugün yola çıkacak ve ihtiyaç sahibi depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılacak. Mevsim itibariyle kış olmasından dolayı odun ve kömür yardımı büyük bir önem arz ediyor. Yakacaklarımız Büyükşehir Belediyemizin tahsis etmiş olduğu TIR ile yola çıkacaktır. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Esnafımız her zaman olduğu gibi devletinin ve milletinin yanında yer almıştır ve almaya da devam edecektir” dedi.

ELAZIĞ VE MALATYA’YA YARDIMLAR GİDİYOR

Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslüm Keklik, 2 tır dolusu yakacağın kısa sürede toplanarak bölgeye hareket ettiğini belirtti. Keklik, “Depremin gerçekleştiği gün sağ olsunlar tüm esnaflarımız bu vatandaşlarımıza yardım eli uzatalım diye çağrıda bulundular. Bu çağrı karşısında Mahrukatçılar Odası olarak Büyükşehir Belediyemiz ile istişare içinde bir TIR oluşturuldu ve tüm esnaflarımızın desteği ile iki TIR dolusu odun ve kömür topladık. Organizasyonu düzenledik ve esnaflarımızdan çok büyük destek aldık. TIR’ın birisi bugün Gaziantep’ten diğer de yarın İskenderun Limanı’ndan hareket edecek. İki TIR kömür yardımı ile depremzede kardeşlerimizi ısıtmanın bir vatandaşlık borcu olduğunu düşünüyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu yardımlarımız bundan sonra da yine devam edecek. AFAT ile görüştük Büyükşehir Belediyemiz ile de görüştük. İstişarelerimiz ile araçlar tahsis edildi ve yakacaklar oluşturularak yola çıkartılıyor. Kömür ve odun yardımlarımız hem Elazığ’a hem de Malatya’ya ulaştırılacak. Esnaflarımızın gösterdiği duyarlılıktan dolayı da çok teşekkür ediyoruz. Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanımız Ömer Küsbeoğlu Başkanımızın da desteği çok büyük kendilerine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi. (TÜLAY KARA)

27.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin