GAZİANTEP’İN GURURLANDIRAN HASTANESİ

GAZİANTEP’İN GURURLANDIRAN HASTANESİ

  1. Ulusal Yara Bakımı Kongresi Antalya'da 14-17 Aralık 2017 tarihleri arasında yaklaşık 500 kişinin katılımıyla gerçekleşti. 25 Aralık Devlet Hastanesi Yanık Merkezi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ortaklığında hazırlanan sözel bildiri ve poster sunumu kongrede ‘SÖZEL BİLDİRİ BİRİNCİLİĞİ’ ödülüne layık görüldü.

25 Aralık Devlet Hastanesi Yanık Merkezi Sorumlusu Op. Dr. Ahmet Erkılıç, Op.Dr. Ali Güneş ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi Murat Ali Çınar’ın birlikte yürüttüğü ve 25 Aralık Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Mehmet Emin TÜRK, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kezban BAYRAMLAR, Prof Dr. Yavuz YAKUT,’in destek verdiği ‘’  Majör yanıklı hastalarda erken dönem fizyoterapinin biyokimyasal parametreler üzerine etkisi’’ isimli çalışma, tüm kongrede sunulan çalışmalar arasında ‘’Sözel Bildiri 1.lik’’ ödülüne layık görüldü.

BAŞHEKİM TÜRK ‘GURUR VERİCİ’ DEDİ

25 Aralık Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. M. Emin TÜRK yapılan bu bilimsel çalışmalar sonucunda alınan birincilik ödülünün gurur verici olduğunu söyleyerek, Çalışmada emeği geçen Hasan Kalyoncu Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ekibine ve 25 Aralık Devlet Hastanesi Yanık Merkezi ekibine teşekkür ederek bu tür çalışmaların her zaman destekçisi olduğunu ifade etti.

EKİP RUHU DEVAM EDECEK

Bu çalışmaların devamının geleceğini söyleyen Uzm. Fzt. Murat Ali Çınar ise, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü olarak,  25 Aralık Devlet Hastanesi Yanık Merkezi ekibiyle ulusal dergilerde yayınlarının olduğunu, uluslararası dergilere de yayınlar gönderdiklerini ve halen devam etmekte olan 2 çalışmalarının da olduğunu söyledi. Ayrıca Hasan Kalyoncu Üniversitesinin ve 25 Aralık Devlet Hastanesi’nin birlikte yürüttükleri bu ekip ruhunun hep devam edeceğini belirtti.

13.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin