“GAZİANTEP’İN MİMARI, MÜHENDİSİ BİTTİ Mİ?”

“GAZİANTEP’İN MİMARI, MÜHENDİSİ BİTTİ Mİ?”

Şahinbey Belediye Meclisi Aralık ayı 2. Birleşimi Belediye Başkan Vekili Birol Ülger başkanlığında gerçekleşti. Mecliste, Eski Garajlar bölgesindeki taşınmazlar üzerine mimari alan projesi hazırlanma işinin, Gaziantepli mimar ve mühendislere değil Isparta’daki bir firmaya verilmesi tartışmaya neden oldu. CHP’li Uğur Kalkan, “Gaziantep’in mühendisi, mimarı bitti mi Isparta firmasına yaptırıyorsunuz?” diye sordu.

Şahinbey Belediye Meclisi Aralık ayı 2. Birleşimi Belediye Başkan Vekili Birol Ülger başkanlığında belediye meclis salonunda gerçekleşti. Mecliste görüşülen 9 gündem maddesinin 2’si oy çokluğu ile 7’si oy birliği ile oylandı. Mecliste söz alan CHP Meclis Üyesi Uğur Kalkan, Eski Garajlar bölgesindeki taşınmazlar üzerine mimari avan projesi hazırlanma işinin Gaziantepli mimar ve mühendisler dururken Isparta’dan bir firmaya verilmesine tepki gösterdi. Kalkan, “Yine her zaman olduğu gibi pazarlık usulüyle Isparta firmasına yaptırmışsınız. Bu şehrin, Gaziantep’in mühendisi, mimarı bitti mi Isparta firmasına yaptırıyorsunuz? Gaziantepli mimar ve mühendisler de bu işi yapabilecek bilgi birikimine sahipler” dedi. Kalkan’a cevap veren Şahinbey Belediye Başkan Vekili Birol Ülger, “Bazen yurtdışından bile firmalar teklifler geliyor. Gaziantep’teki mimar ve mühendislerle de irtibata geçilmiştir ama işi yaptırdığımız kişiler de bu memleketin insanları neticede” dedi.

LPG İSTASYONU TARTIŞMA YARATTI

Mecliste gündem maddeleri arasında yer alan; Dumlupınar Mahallesi sınırları içerisine akaryakıt ve LPG satış ve servis yapılması teklifi üzerine söz alan CHP Meclis Üyesi Hasan Şencan, bölgede benzin istasyonu olduğunu kaydetti. Şencan’ın ; “Gaziantep nüfusu sürekli artan bir kent. Sırf ekonomik değeri, katkısı artsın diye bu evleri İstasyona yakın yapmak çok doğru bir hareket değil. 3 kilometre öncesinde bir benzin istasyonu var. Avrupa’da istasyonlar şehir dışına çıkarken, biz sırf bu arazinin değerini artırmak için ekonomik katkı sağlamamız çok doğru bir hareket değil” açıklamasına Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Güzel, şu cevabı verdi, “Çevre yolunda bölgenin ihtiyacı var.  Sanayiden, halden gelen bütün araçların Karataş- Gazikent arasındaki bölgede ciddi ihtiyaçları var. Şuanda Akkent’te, Mavikent’te ciddi bir nüfus oluşuyor. Karataş’taki bu aksı tamamlamak için düzenleme yapılacak. Bölgenin ihtiyacı varsa, yapacağız”.  (NEVRE SARAÇ)

 

6.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin